Meiteņu kamerkora „Tonika” dziesmotais pavasaris

Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils” meiteņu kamerkora “Tonika” pavasara cēliens ir bijis notikumiem un pamākumiem bagāts. Šī gada uzdevums koriem ir gatavošanās XI Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem. Arī “Tonika” startēja koru skate un ieguva 1.pakāpi ar 48.66punktiem, kas ir augstākais rezultāts Rīgas pilsētā 5. – 9. un meiteņu koru konkurencē.

17. aprīlī Koka renovācijas centrā “Koka Rīga” klausītāju vērtējumam tika nodota jauna koncertprogramma “DA-BA”. Koncerts, atbilstoši programmai un koncepcijai , sākās neparastā laikā plkst. 21.18. Tajā skanēja XX un XXI gadsimta autoru Ē. Ešenvalda, V.Tormisa, B.Pradala, S.Mences u.c. darbi par dabas tēmu. Koncertā kopā ar kori muzicēja komponiste Ilze Arne, flautiste ELza Bleikša un sitamo instrumentu pavēlnieks Mārtiņš Miļevskis.

 

Jau pēc nedēļas koris devās koncertbraucienā uz Šveici, kopumā aizvadot 4 koncertus trīs dažādās Šveices pilsētās – Oltenā, Erlinsbahā un Saksā. Sagaidīšana šajā Eiropas sirds valstī ir fantastiska- cilvēku atsaucība un labsirdība ir vārdos neizsakāma. Koncerti raisīja patiesu siltumu un emocionālu gandarījumu gan korim, gan klausītājiem. Starp koncertiem koris devās uz Lugano pilsētu, kurā vairākus gadus trimdā dzīvojuši latviešu dižgari Rainis un Aspazija. Koris apmeklēja latviešu dzejniekiem veltīto ekspozīciju muzejā un pie pieminekļa dziedāja Z. Liepiņa dziesmu ar Aspazijas vārdiem “Tā zilā ilgu puķe”, kā arī lasīja sagatavotos savus mīļākos Raiņa un Aspazijas dzejoļus. Koris cer atgriezties Šveicē vēl kādu reizi, lai apciemotu kora draugus un brīnišķīgos klausītājus!

 

Informāciju sagatavoja:

Santa Vancāne

Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils”

meiteņu kamerkora “Tonika” dziedātāja