Meiteņu kamerkora „Tonika” koncerts

„Gribas, lai baltā pasaulē balti sniegi snieg…”- ar šo gaišo Imanta Ziedoņa domu kamerkoris „Tonika” gaidīja klausītājus 20. decembrī Lielās Ģildes Minsteres zālē, lai dziesmās vienotos ar visapkārt plaukstošo svētku sajūtu.Koncertu atklājām ar mūsu repertuāra jaunumu – viduslaiku moteti „Media vita”, rosinot pārdomāt dzīves vērtību un nozīmību. Koncertzālēs senatnīgumu labi izgaismoja arī 13. gs. slavas dziedājums „Alle psalite”. Neizpalika arī lielo mūzikas dižgaru radītās klasikas vērtības, kas pildīja koncerta pirmo daļu, ļaujot vairākām dziedātājām drosmīgi izpausties arī kā solistēm. Tomēr baltā Ziemassvētku tematika dominēja koncerta otrajā daļā. Tajā skanēja Aigara Voitišķa ,Valta Pūces, Mārtiņa Brauna un īpaši Gunta Cimiņa dziesmas, kuras ar mums kopā pie klavierēm izdzīvoja arī pats autors. Instrumentālu krāšņumu veidoja arī Laura Podziņa (ģitāra), Sabīne Vecvagare (flauta), mūsu diriģentes, muzicējot ar sitaminstrumentiem, īpaši zvaniņiem, un, protams, koncertmeistars Mārtiņš Zilberts. Tam visam saplūstot ar mūsu balsīm, spilgtas svētku gaviles pildīja Valta Pūces dziesmu „Ir spožums kāds tuvāks” ar Kaspara Dimitera vārdiem.

Tūdaļ jau būs klāt arī jauns gads – jauns sākums, laiks, kad atkal no jauna apņemties darīt gaišāku sevi un pasauli mums visapkārt. Pacentīsimies balto spozmi saskatīt arī citos, un ne tikai svētku laikā

Kamerkoris „Tonika” vēl veiksmīgu, piedzīvojumiem bagātu un laimīgu 2010. gadu un, protams, priekpilnas tikšanās mūsu nākamajos koncertos!