Meiteņu kamerkora „Tonika” koncerts „Es Tevi ļoti gaidīšu”

2009.gada 30.oktobrī VEF Kultūras pils kamerzālē notika RSP meiteņu kamerkora „Tonika” koncerts „Es Tevi ļoti gaidīšu”. Tas bija ļoti zīmīgs datums kamerkora pastāvēšanas vēsturē, jo 1966.gada 30.oktobrī pirmo reizi kopā sanāca meitenes, kuras vēlējās savu turpmāko dzīvi veltīt dziesmai. Kori dibināja un ilgus gadus vadīja ļoti mīlēts un meiteņu gaidīts pedagogs Daumants Kaktiņš, kurš tagad jau vada aizsaules kori.

„Tonikas” meitenes vēl ne reizi nav izlaidušas šo zīmīgo datumu – 30.oktobri, un šogad tā ir 43.jubilejas sezona. Kaut gan daudzas meitenes nav pat redzējušas kora dibinātāju, tomēr viņas izdzied savu dvēseli viņam, tā dēl arī šis nozīmīgais koncerta nosaukums „Es Tevi ļoti gaidīšu”, kas iecerēts kā saruna ar bijušo kora vadītāju. Arī koncerta repertuārs bija veltīts tieši kora jubilejai, te izskanēja kora programma Emīla Dārziņa koru konkursam ar R. Dubras, R. Vintules un A. Konstanta skaņdarbiem. Blakus tam – plašs latviešu tautas mūzikas klāsts un arī Imanta Kalniņa dziesmas, kuras jau ir kļuvušas par pašām mīļākajām un dziedātākajām korī. „Tonika” noslēdza koncertu ar savu kora himnu – I. Kalniņa dziesmu ‘”Dziesma ar ko tu sācies!”.

Šajā tumšajā laikā kora un koncerta moto:

„Aiz loga staigā pelēks lietus vīriņš, un krāsainais lapu putenis, jau drīz savu darbu būs paveicis. Ir rudens. Es dedzu sveci un rakstu tev vēstuli par to kā man klājas, kas izdevies, kas nē, par cerībām un plāniem. Re! Rindiņas iet uz augšu, tas nozīmē, ka būs labi. Es ticu. Es turpinu. Es mīlestību savu nesu tā, kā bērns nes kastaņlapu.”

„Es mīlestību savu nesu tā, kā bērns nes kastaņlapu

Tik nopietni tur rokā pastieptā, tik grūti sīko soli līdzsvarot

Ar milzu rudeni visapkārt

Krīt un krīt no kokiem, čaukstot zelta noslēpumi un soļus jauc.

Bet mazais nepaslīd, viņš savu lapu nes

Pie savas lapas turas un svinīgs aizbrien lapu putenī.” (V.Belševica)

Valdis Egle, Skolēnu pils direktora vietnieks, www.rsp.lv