Mazākumtautību folkloras kopu skate „Gudru ņēmu padomiņu”

mazaakumtautiibas13 0632013.gada 9.martā Rīgas 71.vidusskola vēra durvis Rīgas mazākumtautību folkloras kopu dalībniekiem, lai kopā dalītos pieredzē – kur ņemt gudru padomu, kā arī izvērtētu savu šī gada darba rezultātu, kopīgi sadziedātu un sadancotu. Galvenās mājas saimnieces šoreiz bija skolas direktora vietniece ārpusklases darbā Nadežda Gļebovska un skolas folkloras studijas vadītāja Olga Dobrovoļska.

Šogad mazākumtautību folkloras kopas visus priecēja ar ļoti pozitīviem un atraisītiem priekšnesumiem, kas saturiski atspoguļoja tradicionālās kultūras zināšanu vācelīti. Rīgas 71.vidusskola bija sagatavojusi literāru kompozīciju, balstoties uz folkloras materiāliem. Folkloras kopas Birjuļki, Graudiņi, Iļjinskaja pjatņica demonstrēja lauku pētījumos apgūto materiālu, savukārt Rīgas 86.vidusskolas folkloras kopa Jāņtārpiņi, demonstrēja savu izpratni par vērtībām ģimenē un jauniešu attiecībās. Šogad pirmo reizi mūsu pulkā bija Daugavgrīvas vidusskolas folkloras studija, kura dziedāja jaunu meitu dziesmas.

Pēc pasākuma visiem skates dalībniekiem bija iespēja apmeklēt dažādas tematiskās darbnīcas, kur bija iespēja muzicēt arī dažādiem ritma instrumentiem, veidot savas kopas logo, cept cepumus, taisīt vilciņus, pērļot, piedalīties erudīcijas spēlē!

Paldies 71.vidusskolai par izcili laipno uzņemšanu, dalībnieku lutināšanu un pozitīvo gaisotni visa sarīkojuma laikā.

Rīgas Skolēnu pils

Rīgas Interešu izglītības centra

Folkloras jomas metodiķe

Dina Liepa

www.rsp.lv

http://intereses.lv