Kokapstrādes un dizaina pulciņš

Skolotājs Arvīds Matusevičs

Mērķauditorija bērni un jaunieši no 9 līdz 25 gadiem.

Sadzīvei nepieciešamu lietu izgatavošana, balstoties uz tautas kultūrā saglabātām estētiskām vērtībām. Mūsu senči ne tikai prata izgatavot visas sev praktiskai dzīvei nepieciešamās lietas, bet tās centās arī izdaiļot. Šiem darinājumiem piemīt lietišķā un dekoratīvā elementa harmonisks apvienojums, kam ļoti raksturīgs ir vienkāršās, atturīgās formās ieturēts ģeometriskais raksts.

Nodarbību laikā audzēkņus iepazīstināsim ar kokmateriālu  dabisko skaistumu – šķiedras zīmējumu, samtaino faktūru, dabisko toņu bagātību un kokmateriālu izmantošanas neizsmeļamajām iespējām, izgatavojot visdažādākos sadzīvei nepieciešamos priekšmetus.

Koks ir viens no ekoloģiski tīrākajiem materiāliem. Būs iespēja izgatavot skaistas un funkcionālas lietas sev, dāvanas draugiem un tuviniekiem, iepazīties ar plašāk lietotajiem rokas kokapstrādes instrumentiem un mašīnām un iemācīties ar tiem patstāvīgi strādāt, iemācīties latviešu etnogrāfisko rakstu un  seno izstrādājumu  formas izmantot  mūsdienīgu un modernu izstrādājumu izgatavošanā.

Gatavosim kadiķa koka piekariņus, dzīvnieku un putnu figūriņas, svečturus, salvešu turētājus, lāpstiņas pannām , putnu būrīšus un barotavas, virpotus gaismas ķermeņus,  vilciņus, dūceņus,  puzles.

Informācija mob.t.25929611, [email protected]