Leļļu animācija Skolēnu pilī

Pagājušās nedēļas nogalē, 13.februārī Rīgas Skolēnu pilī viesojās studijas “Avārijas brigāde” radošā grupa. Skolēni noskatījās kā Latvijas leļļu animācijas kino klasiku, tā arī jaunās filmas. Viņiem tika parādīta gan leģendārā kinomeistara Arnolda Burova pati pirmā Latvijas animācijas filma “Kikerigū!”, kuru viņš veidoja tālajā 1969.gadā, gan filma “Tīģeris”, kas tapusi studijā vēl tikai pirms pieciem gadiem. Skolēni izrādīja ļoti lielu interesi par darbību filmās, atjautīgi atbildēja uz ciemiņu āķīgiem jautājumiem, kā arī paši uzdeva jautājumus lielā vairumā. Vēlāk, papildinot savu kinolektoriju ar meistardarbnīcu, ciemiņi atklāja, kur tad īsti slēpjas filmu burvība, kā no vienkāršiem materiāliem, piemēram, plastilīna, auduma, kartona un dažādām dabas veltēm, kā arī koka vai keramikas detaļām, var rasties kustīgs, gandrīz vai dzīvs leļļu animācijas tēls. Klātesošiem bija arī iespēja izmēģināt sevi leļļu mākslinieka, leļļu animācijas režisora, scenārista un animatora lomā.

 

Šo pasākumu, kas ir daļa no tūres pa dažādām Latvijas pilsētām, studija veltīja Arnolda Burova simtgadei. Pašlaik tā faktiski turpina latviešu leļļu animācijas pamatlicēja tradīcijas. Un, vēloties pievērst bērnu un jauniešu uzmanību Latvijas kinokultūrai un īpaši animācijai, Dace Rīdūze, Māris Brinkmanis, Jānis Cimmermanis, Katrīna Cimmermane un Dace Rožlapa aicināja piedalīties arī konkursā “Kikerigū!” Darbi uz to iesniedzami vēl līdz š.g. 1. martam.

 

Organizatorisko un informatīvo atbalstu šim pasākumam no Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils” puses sniedza Lilita Aleksejeva.

 

Foto: L. Aleksejeva

 

Informāciju sagatavoja:

Lilita Aleksejeva,

Bērnu un jauniešu centrs „Rīgas Skolēnu pils”

Filmu darbnīcas / Kinokluba pulciņa interešu izglītības skolotāja

l.alekse@inbox.lv

www.rsp.lv

https://www.facebook.com/BJCRSP