Latvijas skolēnu 77.spartakiāde sporta tūrismā

Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils” Sporta tūrisma pulciņa audzēkņi (skolotāja Inga Liepiņa) piedalījās Latvijas čempionātā un meistarsacīkstēs – “Latvijas skolēnu 77.spartakiāde sporta tūrismā”, kas notika 25.-26.05.2024. Atpūtas kompleksā “Kaupēna dzirnavas”, Zaļenieku pagastā, Jelgavas novadā.

Ņemot vērā kuplo sacensību dalībnieku skaitu, Skolēnu pils audzēkņu rezultāti ir ļoti labi. Individuālajā tūrisma tehnikā 1.vietu A grupā ieguva Niklāvs Eglītis, bet B grupā – Herberts Eglītis. 2. vietu A grupā ieguva Marta Kalnāre, 3.vietu D grupā ieguva Matilde Martinsone un Reinis Miklaševičs.

Sacensību kopvērtējums veidojās summējot iegūtās vietas komandu tūrisma tehnikā (KTT) ar tūrisma kontroles kombinēto pārgājienu (KKP):

D grupā kopvērtējumā ieguvām 5.vietu (4 KTT un 5 KKP);

C grupā kopvērtējumā ieguvām 5.vietu (4 KTT un 5 KKP);

B grupā kopvērtējumā ieguvām 2.vietu (3 KTT un 2 KKP);

A grupā kopvērtējumā ieguvām 1.vietu (2 KTT un 1 KKP).

Sacensību pirmajā dienā notika komandu tūrisma kombinētais pārgājiens un sacensības individuālajā tūrisma tehnikas šķēršļu joslā. Sacensību otrā dienā notika komandu tūrisma tehnikas sacensības. BJC “Rīgas Skolēnu pils” piedalījās ar 4 komandām, pa vienai komandai D, C, B un A grupā. Sacensībās kopumā piedalījās 32 komandas no Latvijas, Lietuvas un Ukrainas.

Sacensību organizators bija Latvijas Jaunatnes Sporta Tūrisma federācija sadarbībā ar biedrību “Remoss” un Latvijas Alpīnistu savienību.