Latvijas Saules mašīnu sacensības „Saules kauss”

16.maijā, Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūtā notika Latvijas Saules mašīnu sacensības „Saules kauss”. Tajās piedalījās 85 komandas, arī Skolēnu pils radioelektronikas pulciņa audzēkņi ar 1 kuģi, 2 mašīnām un 3 lidmašīnām. Sacensībām bija ļoti liela atsaucība, daudz interesanti risinātu modeļu. Dalībnieki startēja 3 dažādās klasēs: tautas, meistaru un ekspertu.

1.vietu un balvu ekspertu klasē ieguva mūsu audzēknis Artūrs Žoss ar mašīnu „RSP Zet”, 1.vietu un balvu ekspertu klasē ieguva arī Maksims Demčenko un Oļegs Samovarovs ar kuģi „RSP MX”.

Kā viens no interesantākajiem modeļiem jāatzīmē mašīna „Nasing spešal”, kura brauca gan pa sauszemes trasi, gan zem ūdens.

Saule sacensībās dalībniekus nelutināja, un sekmīgam startam bija „jāķer moments”. Diemžēl arī Skolēnu pils 3 lidaparātiem pietrūka saules gaismas un tie gaisā nepacēlās. Lidmašīnu autori saņēma balvas no „Optikas laboratorijas” un tika intervēti TV5.

Visiem interesentiem bija iespēja klausīties vairākas speciālistu lekcijas par saules enerģijas izmantošanu, kā arī aplūkot automašīnu, kura darbojās ar ūdeņradi.

Jānis Ozols – Ozoliņš, radioelektronikas pulciņa skolotājs


03-saules mashinas02-saules mashinas01-saules mashinas04-saules mashinas05-saules mashinas