Latvijas kausa 2.posms, Rīgas Skolēnu pils 34.atklātās sacensības sporta tūrismā.

Aizvadītajās brīvdienās, 20.aprīlī Šmerļa mežā, Rīgā norisinājās Latvijas kausa 2.posms, Rīgas Skolēnu pils 34.atklātās sacensības sporta tūrismā, lai noskaidrotu 2024.gada labākās komandas sporta tūrisma iemaņu apguvē (orientēšanās, grāvja pārvarēšana, telts celšana, attāluma / augstuma noteikšana, maņu / ožas konkurss, mīklu minēšana, nestuvju izveidošana un cietušā transports, “purvs”, “paralēlās virves”, “nogāzes”, “komplekss”, “mezgli”, “X elementi”).

Sacensībās piedalījās 23 komandas no dažādiem Latvijas novadiem. Komandas un to dalībnieki tika iedalīti piecās vecuma grupās:

D grupā – 2012. g. dzim. un jaunāki;

C grupā – 2010.-2011. g. dzim.;

B grupā – 2008.-2009. g. dzim.;

A grupā – 2004.-2007. g. dzim.;

P grupa – pieaugušie, 2003. g. dzim. un vecāki.

Izrādījās, ka Rīgas Šmerļa mežā nemaz nav tik viegli orientēties. Vairākām jaunāko dalībnieku komandām tieši orientēšanās sagādāja lielākās grūtības. Arī Šmerļa meža apvidus nav nemaz tik vienkāršs – lielās meža tehnikas izdangāti ceļi, izcirtumi, stigas, pauguri un ieplakas, aizauguši brikšņi, ar ūdeni pilni grāvji, slīkšņas u.c.

Uzvarētāji:

D grupā – Misas pamatskolas komanda (Bauskas novads)

C grupā – Jaunrades nama “Junda” 1.komanda (Jelgava)

B grupā – Jaunrades nams “Junda” (Jelgava)

A grupā – Bērnu un jauniešu centrs “Daugmale” (Rīga)

P grupa – Biedrības “Remoss” komanda (Jelgava)

Sacensības organizēja Bērnu un jauniešu centrs “Rīgas Skolēnu pils” sadarbībā ar Latvijas Alpīnistu savienību, biedrību „Stratus Z” un Latvijas Jaunatnes sporta tūrisma federāciju.

Atbildīgā persona par Sacensību norisi, galvenais tiesnesis – Skolēnu pils sporta organizatore Inga Liepiņa.

Paldies visiem dalībniekiem, viņu treneriem! Paldies brīvprātīgajiem- bijušajiem Skolēnu pils audzēkņiem, Latvijas Sporta Pedagoģijas akadēmijai un tās studentiem! Īpaši liels paldies Skolēnu pils sporta tūrisma un kāpšanas sporta pulciņu audzēkņiem – tiesnešiem un skolotājai Jekaterinai Pritkovai.

Visi rezultāti – pielikumā.