Latvijas Badmintona federācijas Lielbalvas 2.kārta un ”Estonian GP-3” badmintonā

Jaunā gada pirmajā nedēļas nogalē 2013.gada 5.-6.janvārī, gan Latvijā, gan Igaunijā tika aizvadītas GP posmu izcīņas. Latvijā GP-2, taču Igaunijā GP-3. Nav noslēpums, ka daži no Latvijas regulāri apmeklē GP posmus Igaunijā, tāpēc vienlaicīgi nevarēja ierasties uz Latvijas lielās balvas izcīņas vienspēlēm, taču spēja veiksmīgi startēt Igaunijas sacensībās.Igaunijā, vienspēles tiek izspēlētas apakšgrupās, no kurām ārā izkļūst stiprākais. Pa vienai uzvarai A – grupā vienspēlēs Skolēnu pils audzēkņiem – Edijam Līviņam, Andim Bērziņam un Ojāram Koziņecam. Matīsam Deksnim un Reinim Krauklim, gan šoreiz neveicās un neizdevās uzvarēt nevienu spēli, izkļūt no apakšgrupas.

B grupā – Skolēnu pils audzēkņiem Kārlim Pūpolam un Ingūnai Čeiko arī neizdevās izklūt no apakšgrupas, taču Ingūna uzvarēja kā [2/4] izlikto Eva Arumets.

Skolēnu pils audzēkņi Ieva Pope, Kristīne Šefere (skolotāja) un Raimonds Cipe spēja parādīt visnotaļ augstu sniegumu šajās sacensībās. Raimonds Cipe vienspēlēs aizcīnijās līdz  pusfinālam, kur trešajā seta sākumā, pie rezultāta – 2:4 nācās padoties Ronald Uprus, jo sāka mocīt krampji kājās, kas liedza turpināt spēli. Rezultātā izcīnīta ¾ vieta, kā arī secinājums, ka turpmāk jāpiedalās tikai divās kategorijās. Kā Raimonds pats atzina, tad vienspēlē kājām tiek pielikta daudz lielāka slodze, nekā dubultspēlēs. Spēlējot pamīšus – dubultspēli un vienspēli, kājas saspringst un atslābst, tāpēc rodās pārpūle, kas izraisa krampju savilkšanu.

Kristīnei Šeferei un Ievai Popei sacensību zarā nācās sastapties pusfinālā, kur pārāka izrādijās Kristīne, kura ieguva 2. Vietu, taču Ieva Pope dalītu ¾ vietu. Abas spēlēja arī dubultspēļu finālā, kur nespēja līdz galam sakoncentrēties un uzvarēt.

Tikmēr pa to pašu laiku Latvijā, labāko sniegumu vīru vienspēļu konkurencē rādīja Didzis Gureckis, kuram pirmā vieta. Aigars Bedrītis, kurš otrais, un Pauls Gureckis, kuram bronza. Dubultspēlēs pirmie – tēvs ar dēlu – Māris un Toms Preinbergi, otrie Skolēnu pils audzēkņi Edījs Līviņš, Pauls Gureckis. Bronza – Aigaram Bedrītim, Didzim Gureckim. Sievietēm vienspēlēs uzvaru izcīnija Krievijas pārstāve Zaikova Irina, kas finālā uzveica Ievu Eglīti. Trešajā vietā ierindojās cita Krievijas  sportiste – Anja Zolotavitskaja. Dubultspēlēs pārākas bija Oksana Kuksenko/ Svetlana Neuominova, kas finālā uzvarēja citu krievu pāri – Irina Zaikova/ Anja Zolotavitskaja, aiz sevis, trešajā vietā atstājot mūsu Aiju Popi/Kristīni Martinsoni.

Jauktajās dubultspēlēs pirmie – Toms Preinbergs/ Anita Švalbe. Otrajā vietā mūsu – Edijs Līviņš/ Aija Pope, trešie – Jānis Mētra/ Oksana Kuksenko.

Sakarā ar to, ka daži sportisti bija devušies uz Igauniju, tas ietekmēs GP posmu kopvērtējumu, jo kopā paredzētas tikai 3 GP posmu izcīņas.

Autors: http://rspbadminton.lv/