Kultūras vēstures un televīzijas pulciņš atgriezies no starptautiskā projekta Nīderlandē

2014. gadā no 7.-11.aprīlim Rīgas Skolēnu pils kultūras vēstures un televīzijas pulciņš piedalījās starptautiskā projektā Nīderlandē. Projekts notika Nīderlandes pilsētas Veendam skolā Winkler Prins.

 

Projektā piedalījās skolas no Francijas (Gavirate), Itālijas (Montalbano un Pontivy), Spānijas (Palma), Vācijas (Recklinghausen), Nīderlandes (Veendam) un Latvijas (Rīga) – kopumā 180 skolēnu. Projektā iesaistīti arī 25 Veendamas un partnerskolu skolotāji.

 

Projekta mērķis bija iepazīt Eiropas valstu kultūras un prezentēt Latvijas kultūru. Skolēniem tā bija arī lieliska iespēja izmantot un pilnveidot savas svešvalodu zināšanas un komunikāciju prasmes.

 

Projekta laikā notika arī Nīderlandes kultūras iepazīšana praksē – ekskursijas uz Amsterdamu un Groningenu, muzeji – Amsterdamas slavenais Rijksmuseum, Veendamas vēstures muzejs. Iepazinām arī Nīderlandes ūdenssaimniecību reālos dabas apstākļos: ūdens dambji, polderi, dzirnavas – ļoti bieži atradāmies no jūras atkarotajās (līdz pat 2m zem jūras līmeņa) vietās. Visiespaidīgākā bija ekskursija uz Ziemeļjūras salu Ameland, arī salas muzeja interaktīvās ekspozīcijas apmeklējums bija iespaidīgs.

 

Televīzijas pulciņa audzēkņi varēja pilnveidot savas zināšanas foto stāstu un interviju darbnīcās.

 

Veendam skola ir mūsu ilggadīgs partneris. Sadarbojamies jau kopš 2009. gada, kad sākām veidot pirmo projektu vēsturiskai spēles filmai pēc Hendrika Hachmera grāmatas “Ar sveicieniem no Rīgas” motīviem. Kopš tā laika mūsu sadarbība ir pilnveidojusies un paplašinājusies ne tikai skolas, bet arī pilsētas un reģiona mērogā. Rīgas Skolēnu pils pūtēju orķestris ir bijis ieaicināts sadarbībā ar Veendam orķestri sniegt priekšnesumu Veendam pilsētā. Fotopulciņam bijusi iespēja pārstāvēt Rīgu prestižajā Noordelicht fotofestivālā Groningenā Latvijas dienās Veendamā Latviju pārstāvēt ir aicināta Rīgas Skolēnu pils folkloras kopa „Kokle”.

 

Kāda būs nākamās sadarbības tēma? iespējams, tas būs sports.

 

Projekta gaitā pārrunājām nākamo projektu tēmas un dibinājām jaunu sadarbības partneru kontaktus. Nav nemaz tik viegli atrast jaunus partnerus, bet šādi, tiekoties reālos projektos, iepazīstot partneri darbībā un realitātē apspriežot prioritātes – tas ir, iespējams, vislabākais veids, kā sākties jaunam projektam 🙂

 

Vienojāmies nākamo projektu veltīt sportam, dodot iespēju Nīderlandi un Veendamu iepazīt arī Skolēnu pils sporta pulciņiem.

Televīzijas pulciņa skolēnu uzdevums būs attēlot sporta notikumus reportāžās un intervijās.

Skolenu pils kulturas vesture-televizija 2014.04.07-11 Niderlande5

Informāciju sagatavoja:

Tatjana Gvozdeva

Bērnu un jauniešu centra “Rīgas Skolēnu pils”

kultūras vēstures, multiplikācijas un televīzijas pulciņu

interešu izglītības skolotāja skolotāja

www.rsp.lv

http://itvcaps.blogspot.com/

http://ani-manija.blogspot.com/

mob.28232745, e-pasts: tanjaspasts@inbox.lv