Koris „Accolada” Starptautiskajā koru festivālā Varšavā, Polijā.

Koris „Accolada” Starptautiskajā koru festivālā Varšavā, Polijā.

Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils” koris „Accolada” no 2019.gada 15. līdz 18.novembrim piedalījās Starptautiskajā koru festivālā (International Warsaw Choir Festival “Varsovia Cantat 2019”) Varšavā, Polijā.

Koris piedalījās konkursā jauniešu koru kategorijā, kurā ieguva augstāko novērtējumu – 2.vietu (1.vieta konkursā netika piešķirta). Konkursam koris bija sagatavojis daudzpusīgu programmu, kurā bija ietverti gan Latvijas autoru skaņdarbi (S.Menca, A.Gailis), gan senās mūzikas (A.Lotti) un ārzemju mūzikas (ungāru komponists M.Kocsar) skaņdarbi. Korim “Accolada” bija arī iespēja atklāt festivāla noslēguma koncertu ar latviešu tautas dziesmu A.Gaiļa apdarē “Tautiešam apsolīju”.

Papildus konkursam koris “Accolada” uzstājās 2 koncertos Varšavā: Košciol Sw.Krzyža (Sv.Krusta) baznīcā (16.11.2019.) un Košciol Sw.Antoniego Marii Zaccarii baznīcā (17.11.2019.) 

Festivāla ietvaros kora audzēkņiem bija organizēta arī izglītojoša Varšavas apskates ekskursija, īpaši iepazīstinot ar poļu komponista Frederika Šopēna daiļradi.

Festivāla un konkursa laikā mūsu audzēkņi sadraudzējās arī citiem kolektīviem, ar kuriem kopā sniedza koncertus, īpaši ar kora kolektīvu no Džakartas, Indonēzijas. Savukārt kora vadītājiem ļoti nozīmīga bija iespēja apmainīties ar kontaktiem un pieredzi ar citu kolektīvu vadītājiem.

Informāciju sagatavoja:

Oksana Čerkasova, ocerkasova@edu.riga.lv

Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils”

Kora „Accolada” diriģente

www.rsp.lv

www.facebook.com (Bjc Rīgas Skolēnu Pils)