Koris „ACCOLADA” starptautiskajā konkursā Krievijā

Ļeņingradas apgabala vienā no muzikālākajām Krievijas pilsētām GATČINĀ regulāri rīko dažādus muzikālus konkursus un festivālus. Viens no ievērojamākajiem un pasaulē pazīstamākajiem koru konkursiem ir „GATČINAS VARVĪKSNE”, kurš šogad notiek jau 14. reizi no 2010. gada 24. līdz 27.martam.Koru kolektīvus vērtēja kompetanta žūrija, kuras sastāvā bija pārstāvji no Krievijas, Lielbritānijas, Latvijas un Polijas. Konkursā piedalījās bērnu un jauniešu kori un vokālie ansambļi – kopā 41 kolektīvs. Pārsvarā bija kolektīvi no daudzām Krievijas pilsētām, kā arī no Latvijas, Igaunijas un Polijas. Latviju šajā konkursā pārstāvēja Rīgas Skolēnu pils koris „Accolada”.

Rīgas Skolēnu pils koris „ Accolada” ieguva konkursa labāko novērtējumu – 1. pakāpes diplomu, kā arī diplomu par labāko mūsdienu komponista skaņdarba izpildījumu. Kora „Accolada” diriģente Oksana Čerkasova saņēma diplomu kā labākā diriģente.

Šis koru konkurss bija nozīmīgs pasākums kora „ Accolada” darbībā. Tas ļāva dziedātājiem salīdzināt savu māksliniecisko līmeni un gūt pieredzi šāda tipa konkusā. Koris ieguva jaunas idejas tālākai darbībai un jaunu draugus.

Valdis Egle, Rīgas Skolēnu pils direktora vietnieks

www.rsp.lv