Korim „Accolada” 2 vieta starptautiskajā ortodoksālās mūzikas konkursā

14.- 16.maijam Polijas pilsētā Hajnovkā Skolēnu pils koris „Accolada” piedalījās starptautiskajā ortodoksālās mūzikas konkursā „Baznīcas mūzikas dienas Hainovkā-2009”. Konkursā piedalījās 28 kolektīvi no 16 valstīm (Serbija, Gruzija, Maķedonija, Baltkrievija, Ukraina, Bulgārija, Rumānija, Grieķija u.c.). Pilsētā, kurā dzīvo 22 tūkstoši iedzīvotāji, šis ikgadējais starptautiskais konkurss ir ļoti liels notikums. Konkurss tika noorganizēts ļoti augstā līmenī. To atzina visi konkursa dalībnieki.

Konkursā kori tika iedalīti vairākās kategorijās: baznīcas kori, profesionālie kori un laicīgie kori- tajā startēja arī mūsu koris „Accolada”. Mūsu koris saņēma ļoti labas atsauksmes gan no festivāla žūrijas, gan no pārējiem dalībniekiem. „Accolada” šajā konkursā ieguva augsto 2.vietu!

„Accoladai” bija ļoti paveicies ar dzīvesvietu konkursa laikā. Tā bija netālu no Belovežas pilsētas (dažus km no Ukrainas robežas) – tūristu bāzē, slavenajā Belovežas gāršā. Neskatoties uz nogurumu, vakaros tika kurināts ugunskurs, ceptas desiņas, dziedātas dziesmas.

Konkursa ietvaros „Accoladai” bija koncerti Belovežas pilsētā, kur tika izpildītas populāras latviešu tautas dziesmas (”Pūt vējiņi”, „Rīga dimd” u.c.) un Belostokā- lielākajā apgabala pilsētā.

Konkursa laikā „Accolada” sadraudzējās ar kori no Serbijas, kurš uzaicināja mūsējos uz koru konkursu savā valstī.

Visas konkursa dienas bija pildītas ar ļoti lielu pozitīvisma devu, un visi izteica vēlēšanos, kaut tādu kopīgu braucienu būtu vairāk

Oksana Čerkasova, kora „Accolada” diriģente
www.rsp.lv


3581796