Koncerts Cēsīs

Gatavojoties XI Latvijas Skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētkiem, sestdien, 21. februārī Cēsu Meža skolā notika Cēsu 1. pamatskolas kora „Con Anima” un Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils” meiteņu kora “Rīga” koncerts. Klausītāju vidū bija gan Vidzemes mūzikas skolotāji un diriģenti, gan arī mūsu tuvinieki un draugi.


Dziesmas kā smalki izstrādātas pērlītes virknējās gandrīz 2 stundu garumā.  Nebija viegli, jo pēc nelielas ekskursijas un pastaigas pa Cēsīm, notika mēģinājums ar solistiem un koncerta vadītājiem. Pēc mēģinājuma tikai 20 minūtes atelpai un – sākās koncerts. Koncertā meitenes gan smaidīja, gan kustējās, gan ģība – emociju netrūka!

Koncertā skanēja 17 dziesmas – lielākā daļa no šī gada Dziesmu svētku repertuāra (pavisam kopā ir 24 dziesmas) un priecājāmies par tām dziesmām, kuras skanēja spoži. Protams, vēl ir daudz darāmā, lai sagatavotos svētkiem godam.
Rīgas Skolēnu pils Meiteņu koris “Rīga” vairākkārt ir uzstājies Cēsu Meža skolas zālē, jo telpa ir īpaša un iemīļota izcilās akustikas dēļ. Arī vēsturiski mūsu tautai šī celtne ir nozīmīga. Šajā ēkā mācījušies daudzi Latvijas inteliģences pārstāvji, arī diriģents Imants Kokars. Uzdrošinos teikt, ka akustika koriem ir labāka kā Cēsu jaunajā koncertzālē.

 

Saite par skolas vēsturi:
http://www.csip.lv/lv/par_skolu/vesture.html

Informāciju sagatavoja:

Gunta Malēvica,

Interešu izglītības skolotāja,

Meiteņu koris „Rīga”

Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils”

www.rsp.lv

https://www.facebook.com/BJCRSP