Koklētāju ansambļu „Austriņa” un „Kokļu klubs” koncerts Rīgas Latviešu biedrības namā

Šo sestdien, 16. aprīlī plkst.18.00 Rīgas Latviešu biedrības nama Kamīnzālē notiks Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils” koklētāju ansambļa „Austriņa” koncerts „Kokle dažādās paaudzēs”. Koncertā piedalīsies Rīgas Kultūras un Tautas mākslas centra „Mazā Ģilde” koklētāju ansamblis „Kokļu klubs”. Ieeja bezmaksas.

 

Rīgas Skolēnu pils koklētāju ansamblis „Austriņa” (mākslinieciskā vadītāja Iveta Tauriņa, skolotājas Andra Rebiņa un Indra Nasteviča) dibināts 1981.gadā. Šogad „Austriņa” svin savu 35 gadu pastāvēšanas jubileju. „Austriņā” kokli spēlē un dzied meitenes vecumā no 5 līdz 25 gadiem. „Austriņa” ir piedalījusies visos Dziesmu svētkos un koncertējusi Krievijā, Igaunijā, Lietuvā, Baltkrievijā, Zviedrijā, Kanādā, Vācijā, Nīderlandē, Lielbritānijā, Šveicē, Austrijā, Čehijā, Serbijā, Polijā, Ukrainā, Itālijā, kur vienmēr tiek novērtēta kokles skanējuma burvība. Liela vērtība ir tieši „Austriņai” veidotais repertuārs, kas sastāv no oriģinālskaņdarbiem, aranžējumiem un tautas dziesmu apdarēm. Repertuārā iekļauti gan mūsdienu komponistu, gan klasiskā mūzikas skaņdarbi. Ir ierakstīti 5 CD.

 

Rīgas Kultūras un Tautas mākslas centra „Mazā Ģilde” koklētāju ansamblis „Kokļu klubs” (mākslinieciskā vadītāja Iveta Tauriņa) ir dibināts 2003.gadā. Ansambļa dalībnieču vecums ir ļoti dažāds – no 33 līdz pat 73 gadiem, un viņas koncertkokli spēlē lielāko savas dzīves daļu. Ansamblis apbur klausītājus ar savu azartisko spēlēšanu un daudzbalsīgo dziedāšanu. “Kokļu klubs” labprāt koncertē baznīcās, koncertzālēs un tautas saieta vietās. “Kokļu kluba” repertuārā ir latviešu, lietuviešu, igauņu, somu tautas mūzika, klasiskās mūzikas aranžējumi koklēm. “Kokļu kluba” kokles ir skanējušas gan Latvijā, gan arī Igaunijā, Serbijā, Slovākijā, Nīderlandē, Šveicē.

 

Foto no ansambļu personīgā arhīva.

 

Informāciju sagatavoja:

Iveta Freimane, skolenupils@gmail.com

Direktora vietniece

Bērnu un jauniešu centrs „Rīgas Skolēnu pils”