Ķīnas un Latvijas bērnu kopkoncerts

2012.gada 7.novembrī  Rīgas Latviešu biedrības namā notika ļoti īpašs koncerts. Koncertā piedalījās bērnu deju un mūzikas ansamblis „Little red flower” no Ķīnas un mūsu pašmāju TDA „Dzintariņš”, TDA „Dzirkstelīte”, kā arī Rīgas Skolēnu pils Tautas deju ansamblis „Uguntiņa”.Koncerts risinājās ļoti labvēlīgā gaisotnē un pārpildītajā zālē pat nebija, kā saka tautas valodā, „kur adatai nokrist”. Koncertu atklāja ķīniešu bērni un vienas stundas garumā skatītāji varēja izbaudīt eksotisko austrumu mākslu. Mazie ķīnieši spēlēja savus nacionālos mūzikas instrumentus, dejoja brīnišķīgas un bērniem saprotamas dejas žilbinoši krāšņos kostīmos , dziedāja visā pasaulē pazīstamas dziesmas, pie kam bez mikrofona. Pats pārsteidzošākais bija tas, ka ķīnieši ļoti skaidrā latviešu valodā nodziedāja mūsu tautas dziesmu „Skaisti dzied lakstīgala”, kuru skatītāji uzņēma ar milzu aplausiem un ovācijām.

Otra koncerta daļa pagāja vienā elpas vilcienā latviešu mūzikas ritmos. Dejas sekoja cita citai, un skatītāji nenogurstoši aplaudēja.

Finālā uz skatuves tika aicināti ķīniešu deju kolektīva vadītāji un bērni, kuri kopā ar latviešu dejotājiem izdejoja līkumu danci, un tad latviešu bērni dāvāja ķīniešu bērniem milzīgu turzu ar garšīgajām „Laimas” konfektēm. Skatītāji nepaguruši aplaudēja un pateicās gan dejotājiem, gan skolotājiem par kopīgo veikumu. Sadraudzības koncerts bija izdevies!

BJC „Rīgas Skolēnu pils” TDA „Uguntiņa” mākslinieciskā vadītāja Gita Ūdre

http://tdauguntina.lv

www.rsp.lv

http://twitter.com/TDA_Uguntina

http://www.draugiem.lv/www.rsp.lv

http://www.facebook.com/pages/TDA-Ugunti%C5%86a/134915223188901