Kāpšanas pulciņa audzēkņu sasniegumi

Lietuvas kausa 1.posms kāpšanas sportā boulderinga disciplīnā 27.-28.01.2024. notika Klaipēdā, “Scala Dream” zālē un tajā piedalījās arī mūsu, Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils” Kāpšanas sporta pulciņa audzēkņi un skolotājas Jekaterina Pritkova, Inga Liepiņa.

Rezultāti: Mārtiņš Vanags (4.vieta, U16), Lauma Madara Pržjalgovska (8.vieta, U14), Bruno Ņikita Stankevičs (10. vietā, , U16), Elīza Miķelsone (10.vieta, , U16), Nellija Priede Baņģieri (13. vieta, U14).

Sacensībās audzēkņi piedalījās 2 vecuma grupās – U14 un U16. Katrai grupai tika atvēlēts 90 minūšu laiks, lai izkāptu dotos sacensību boulderingu maršrutus. U14 grupai pēc šiem iegūtajiem rezultātiem noteica sacensību vietas, bet U16 pēc iegūtajiem rezultātiem izveidoja finālistu sarakstu. Atbilstoši sacensību nolikumam, finālā 8 dalībnieki, no tiem, tikai 2 tika iekļauti finālā, atvēlot 6 vietas Lietuvas sportistiem. Mūsu audzēknis Mārtiņš Vanags kvalifikācijā ieguva 3.vietu, kā otrais no Latvijas sportistiem, attiecīgi iekļūstot finālā. Finālā M.Vanags palika 4.vietā.

Sacensībās bija ļoti daudz dalībnieku, tāpēc svarīga bija ne tikai audzēkņu fiziskā un tehniskā sagatavotība, bet liela nozīme bija arī taktikai un psiholoģiskajai sagatavotībai. Tieši sacensību uztraukums ir tas, pie kā vairāk jāstrādā un to vislabāk veikt pēc iespējas vairāk piedaloties šāda līmeņa sacensībās. Kā arī, dalība šajās sacensībās ļāva novērtēt Lietuvas labāko kāpēju līmeni attiecīgajās vecuma grupās. Ņemot vērā mūsu iegūtās vietas, esam gana labi sagatavoti un motivācija turpināt sasniegt augstākus rezultātus ir tikai paaugstinājusies.