Kamerkoris „Tonika” un Mārtiņš Ruskis aicina uz Ziemassvētku koncertiem Rīgas Dievnamos

Trešo gadu bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils” kamerkoris „Tonika” un Latvijā labi pazīstami muziķi aicina uz sirsnīgiem Ziemassvētku koncertiem „Mīlestība šovakar tiek ielūgta” – 19. decembrī pl. 18.00 Rīgas Jaunajā Sv. Ģertrūdes baznīcā un 23. decembrī pl. 19.00 Rīgas Lutera (Torņakalna) baznīcā. Koncertos skanēs Latvijas un pasaules komponistu Ziemassvētku melodijas gan ierastos, gan pavisam nedzirdētos skanējumos. Kopā ar kori muzicēs dziedātājs Mārtiņš Ruskis, instrumentālā grupa Māra Vitkus vadībā, Zane Goiževska, Laila Lineja, Annija Dīķe, Elza Bleikša un Elīze Šēra.

Tonika Ziemassvetki 2015 

Aizsākot ceļu uz kamerkora „Tonika” 50 gadu jubileju, koris aicina neaizmirst vērtības, kas cilvēkam ir vissvarīgākās. Koncerta programma „Mīlestība šovakar tiek ielūgta” veidota, iedvesmojoties no vērtībām, kas paustas Pāvila I vēstulē korintiešiem, ko ikdienā mēs pazīstam kā „Tā nu paliek ticība, cerība, mīlestība, šās trīs; bet lielākā no tām ir mīlestība”. Mīlestība, kas atver sirdis došanas priekam un dalīšanās priekam, kas ļauj apstāties un padomāt.

Koncerta programmā skanēs Gunta Cimiņa dziesmu pirmatskaņojumi ar Valdas Moras tekstiem, Andra Gaiļa dziesmu cikls „Trīs atnākšanas dziesmas”, fragmenti no Ērika Ešenvalda „Ziemassvētku kantātes”, populāras pasaules komponistu Ziemassvētku melodijas, kā „Let it snow”, „Jingle Bell Rock”, „It`s the most wonderful time of the year” u.c., un latviešu komponistu, kā R. Kaupera, V. Pūces, G.Cimiņa, J. Lūsēna u.c., melodijas džeza aranžijās, dāvājot klausītājiem gaismu, prieku, ticību, cerību un mīlestību. Koncertu kuplinās kora sadarbības partneri – instrumentālā grupa Māra Vitkus vadībā. Šogad šai vienībai pievienosies jaunais un talantīgais dziedātājs Mārtiņš Ruskis, Zane Goiževska, Annija Dīķe, Laila Lineja u.c. mūziķi.

Kamerkoris „Tonika“ Ziemassvētku projektu organizē jau trešo gadu pēc kārtas. Iepriekšējos gados koris muzicējis gan ar dziesminieku Goran Gora, gan talantīgo dziedātāju Daumantu Kalniņu.

Koncertus atbalsta: „Latvijas avīze”, „Multikino”, „Advert media”, biedrība „LAIDAVAS”, žurnāls „IR”, kafejnīca „Mierā”, Rīgas Centrāltirgus un portāls „Muzikaspasaule.lv”.

Biļetes uz koncertiem „Biļešu paradīze” kasēs un www.bilesuparadize.lv. 5 EUR pieaugušiem, 3 EUR skolēniem un pensionāriem, bērniem līdz 7 g.v. ieeja bez maksas.