Jauno arheologu ekskursija uz Talsiem un Valdemārpili

13.septembrī skaistā atvasaras dienā Arheoloģijas – Vecrīgas vēstures pulciņš turpināja jau iepriekšējā mācību gadā aizsākto Kurzemes senvēstures pieminekļu apskati – audzēkņi devās uz Talsiem un Valdemārpili.

 

Nemaz tik viegls  nebija kāpiens varenajā Talsu pilskalnā, no kura pavērās brīnišķīgs skats uz vecpilsētu un Talsu ezera krastā esošo K.Zemdegas pieminekli ,,Koklētājs”. Tiguļa kalnā klasicisma stilā ieturētajā barona rezidencē – tagadējā Talsu muzejā iepazinām novada vēsturi.

 

Netālu no Valdemārpils atradās interesants arheoloģiskais piemineklis – sena skandināvu apbedījumu vieta Bīlavu ,,Velna laivas”. Iebraucot Valdemārpilī mūs sagaidīja pilsētas simbols- burulaiva, turpat K.Valdemāram veltītais piemineklis.

 

Mājup braucām gar jūras piekrasti un Ģipkā izstaigājām ap Balto kāpu izvietoto dabas taku. Bijām patīkami pārsteigti ne tikai par mežonīgo dabu ar stāvo upes krastu, bet arī par informatīvajā stendā sniegto informāciju par tuvumā esošo Pūrciema apmetni – te fotogrāfijās atpazinām mūsu kādreizējos audzēkņus, kuru vasaras nometne – arheoloģiskā ekspedīcija norisinājās šajā piemineklī. Tā bija ļoti interesanta diena,  tikai žēl, ka krēsla iestājās tik ātri!

 

Informāciju sagatavoja:

Ināra Kuniga,

Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils”

Arheoloģijas – Vecrīgas vēstures pulciņa

Interešu izglītības skolotāja

inarakuniga@gmail.com