Izstādes „Tech Industry 2012” apmeklējums

2012.12.01 Izstades apmeklejums1No 29. novembra līdz 1.decembrim Rīgā, Ķīpsalas izstāžu kompleksa divās hallēs norisinājās izstāde „Tech Industry 2012”. Ar Latvijas Elektronikas un elektrotehnikas rūpniecības asociācijas (LEtERA) atbalstu projekta „Latvijas Elektronikas un elektrotehnikas nozares klasteris”, Līg. L-KAP-12-002 ietvaros to apmeklēja 14 Rīgas Skolēnu pils Radioelektronikas pulciņa vecāko grupu audzēkņi kopā ar skolotājiem un pārstāvjiem no Ventspils Jaunrades nama. Tā kā daļai no viņiem drīz jāizvēlas nākamā profesija, bet daļai jau jāmeklē darba vieta, izstāde sniedza labu priekšstatu par to, ar ko turpmāk nāksies saskarties.Izstādē bija aplūkojamas dažādas tehnoloģiskās iekārtas gan elektronikā, gan mašīnbūvē un kokapstrādē. Piedalījās arī daudzas elektronisko komponentu tirgotāju firmas un mācību iestādes. Interesi piesaistīja Ogres biznesa un inovāciju centra „Protolab” iespiedshēmu un izstrādājumu  paraugi. Šo laboratoriju bijām nedaudz iepazinuši, kad pagājušajā gadā apmeklējām „Hanzas Elektronikas” ražotni. Līdz šim nebijām redzējuši arī iespiedshēmu remonta automātu, kas atlodē mikročipu, atceras tā atrašanās vietu , un ielodē vietā jaunu. Pie mūsdienu elektronikas precizitātes un mazajiem izmēriem ar rokām to izdarīt būtu gandrīz neiespējami.

Pārsteidza daudzās tehnoloģiskās iekārtas mašīnbūvē un kokapstrādē. Rodas iespaids, ka drīz atliks tikai iedomāties- un mašīna jau pasniedz detaļu. Pagaidām vēl nepieciešama kaut neliela, bet skice, ko var uzvilkt uz skārienjutīgā ekrāna. Protams, šīs mašīnas nav lētas, tātad jāzina, ko ražosi, un kam pārdosi. Arī apkalpošana un remonts prasīs zināmu kvalifikāciju, katrs to nevarēs.

Aplūkojām arī vairākas mācību iestāžu ekspozīcijas, satikām kolēģus no Rīgas tehniskās koledžas un paziņas no līdzīgiem pasākumiem-„Robotikas ”, konkursa „Jaunais profesionālis ” un citiem. Atslodzei aplūkojām metāla un koka mākslas darbus – mākslinieka talants+ modernās tehnoloģijas+ veci dzelži- un nevar ne acis atraut. Bet ar katru no šīm lietām atsevišķi vien nepietiek, vajadzīgas  visas trīs. Izstādes apmeklējums bija noderīgs un jauniešiem uzskatāmi parādīja- Iespējas ir!

J.Ozols-Ozoliņš,

RSP Radioelektronikas pulciņa skolotājs

www.rsp.lv