Izstāde „Mājas pilī” veltīta Rīgas Skolēnu pils 75 gadu jubilejai

Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils” Pirmsskolas vecuma bērnu izglītošanas centra “Mazais prātnieks” bērnu darbu izstāde “Mājas pilī”, veltīta Skolēnu pils 75 gadu jubilejai ir atklāta un gaida apmeklētājus. Katru darba dienu plkst.9.00-20.00, Rīgas Skolēnu pils 1.stāva gaitenī.

„Mazais prātnieks” bērniem Skolēnu pils ir otrās mājas. No 3 līdz 7 gadu vecumam 5 dienas nedēļā šeit viņi sapņo, apgūst prasmi runāt, domāt, draudzēties, klausīties, radīt, mīlēt, cienīt, ticēt pasaulei. Katra diena ir kā piedzīvojumu stāsts. Sagaida smaidīga dežurante, kura „sargā pili no zagļiem”, garderobes pagraba velvēs gaida īpašais ciparu numuriņš: „mans vienmēr ir 123”, „vislabākās un gudrākās skolotājas”, kuras gatavo smaržīgu rīta tēju un nodarbībām krāsas, dzijas, adatiņas, eksperimentiem dzīvu zivi vai zemi, kur sēt kresītes …. katru dienu 7 jauni stāsti, kas piepilda dzīves grāmatu ar krāsainu, jaunatklātu atbildi uz jautājumu: – kā?,- kāpēc?

 

Bērni šajā izstādē stāsta par to, kas viņiem ir vissvarīgākais: kafejnīcas akvārija zivis, augstās kāpnes, garderobes numuriņš, kuru nedrīkst pazaudēt, svarīgākie notikumi, svētki, rotaļlietas, daudzie iepazīstamie darba instrumenti: zīmuļi, flomāsteri, grieznes, otas, bumbas, kāpnītes, mašīnas, lelles, grāmatas, rotaļu ferma, zvēri, pils …. Komentāri pie darbiem ir bērnu pašu rakstīti.

 

Katrs cilvēks ir kā neatklāta galaktika, darbojoties uz Zemes, viņš atklāj sevi sev un pasaulei. Skolotājs ir bērna galaktikai pietuvojusies galaktika, kas ar savu zvaigžņu starojumu cenšas izgaismot un atklāt tās jaunās zvaigznes!

 

Informāciju sagatavoja:

Dace Putāne, mazaispratnieks@inbox.lv

Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils”

Pirmsskolas vecuma bērnu izglītošanas centra „Mazais prātnieks” vadītāja