Izgudrotāju izstāde „Minox 2014”

5.oktobrī, kā zināms, tiek atzīmēta Skolotāju diena, bet kopš 2008.gada šajā datumā atzīmē arī Izgudrotāju dienu, un tās ietvaros notiek Starptautiskā Izgudrojumu izstāde ar nosaukumu „MINOX”- par godu vienam no nozīmīgākajiem izgudrojumiem, kas radīti Latvijā. Šogad izstāde notika 10. un 11. oktobrī Rīgas tehniskās Universitātes ēkā.

 

Tāpat kā pagājušo gadu, arī šogad BJC „Rīgas Skolēnu pils” radioelektronikas pulciņš saņēma ielūgumu piedalīties. Niks Apinītis un Oskars Lācis uz izstādi veidoja vēja mikroģeneratorus, Kaspars Kreicbergs piedalījās ar savu GPS reģistratoru. Izstādes ietvaros notika arī darbnīcas un sacensības tieši skolēniem Saules modelīšu un Stirlinga dzinēju konstruēšanā, kurās piedalījās Saules kausu speciālisti Reinis Tomans, Renē Veide un Marks Hansons. Stirlinga dzinēju būvēja Oskars Lācis un Dmitrijs Konons.

 

Izstāde ir nopietna, jo piedalās arī pieredzējuši izgudrotāji, firmas un zinātnieki. Nerunājot par sarežģīto un tikai speciālistiem saprotamo, apskatot ikdienišķas lietas, izrādās, ka pat skrejritenis, rotaļlietu kaste cirvis un kāmīša māja vēl nav līdz galam izgudroti, un tie var būt pavisam citādi, kā esam paraduši – ar jaunām funkcijām un labāki.

 

Vislabāk veicās mūsu audzēkņiem Oskaram un Dmitrijam – viņu Stirlinga dzinējs ieguva augsto 2.vietu.

 

Publiku sevišķi piesaistīja skrejritenis – piecritenis un 3-D printeris, kas vienlīdz sekmīgi var izprintēt gan pistoles, gan meitenes. Izstādē sastapām daudzus paziņas un sadarbības partnerus, tikām uzaicināti piedalīties RTU Tehniskās Jaunrades dienās. Atliek tikai turpināt, viss nebūt vēl nav izgudrots.

 

Jānis Ozols-Ozoliņš,

Radioelektronikas pulciņa

Interešu izglītības skolotājs

Bērnu un jauniešu centrs „Rīgas Skolēnu pils”

radiojanis@inbox.lv