Ikgadējās Rīgas 27.atklātās sporta tūrisma sacensības pulcē lielu dalībnieku skaitu

2015.gada 18.aprīlī dabas parkā “Piejūra”, Carnikavas novadā norisinājās Rīgas 27. atklātās sporta tūrisma sacensības. Šogad, līdzīgi kā iepriekšējos gadus, sacensības pulcēja lielu dalībnieku skaitu – 37 komandas! Sacensībās visvairāk piedalījās komandas no Rīgas, kā arī komandas no Jelgavas, Bauskas, Misas, Madonas, Ādažiem, Sējas, Rudzātiem, Mālpils, Jēkabpils un tālās Krāslavas.

 

Sacensības notika tūrisma kontroles kombinētajā pārgājienā (3-12km), piecās vecuma grupās. Tika iekārtotas 3 atsevišķas distances, katrā no 6 līdz 8 speciālajiem uzdevumiem, kurus kopumā nodrošināja 45 tiesneši. Sacensībās tika iekļauti tūrisma tehnikas, orientēšanās un novadpētniecības uzdevumi. Visas komandas finiša uzdevumā tika pie kopbildes – jānostājās uz “platformas” nepieskaroties zemei, tai skaitā ar visu komandas inventāru. Tā sārtiem vaigiem, sajūtot komandas garu finišēja visas sacensību komandas.

 

Par sacensību 1.vietu ieguvējiem kļuva:

visjaunākajā grupā – BJC Junda / “Remoss” komanda;

jaunākajā grupā – BJC “Daugmale” komanda;

vidējā grupā – Rīgas pilsētas Pļavnieku ģimnāzijas komanda;

vecākā grupā – BJC Junda / “Remoss” komanda;

pieaugušo grupā – BJC “Daugmale” komanda.

 

Sacensības organizēja Rīgas domes, Izglītības, kultūras un sporta departamenta Bērnu un jauniešu centrs “Rīgas Skolēnu pils” sadarbībā ar Latvijas Alpīnisma savienību, Latvijas Jaunatnes sporta tūrisma federāciju, biedrību “Stratus Z” un Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju.

 

Paldies par sacensību finansiālo atbalstu – Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam, Latvijas Alpīnisma federācijai.

Paldies BJC “Rīgas Skolēnu pils” sporta tūrisma audzēkņiem un keramikas skolotājai Vivai Dzenei par īpaši šīm sacensībām darinātajām medaļām.

Vislielākais paldies sacensību visiem tiesnešiem un dalībniekiem, bez kuriem šīs sacensības vienkārši nevarētu notikt!

Tiekamies Rīgas 28.atklātajās sporta tūrisma sacensībās, 2016.gada 16.aprīlī!

 

Inga Liepiņa,

Sacensību galvenais tiesnesis

Inga.Liepina@lspa.lv

26525949