II Lielo leļļu gājienā skatītāju simpātijas balvu iegūst teātra „Zīļuks” Māsiņas Milzītes

28.augustā Rīgā norisinājās II Lielo leļļu gājiens. Lielajām lellēm un talismaniem aptuveni stundu ilgajā gājienā no Vērmanes dārza uz Vecrīgu līdzi devās prāvs cilvēku pulks. Leļļu vidū bija ne vien dažādi dzīvnieku pasaules pārstāvji – pīles, pandas, vāveres, bet arī pazīstami multiplikācijas filmu tēli un dažādu uzņēmumu un sporta komandu talismani.

Pasākumā piedalījās arī Skolēnu pils teātra „Zīļuks” lelles. Skatītāji priecājās par jau iemīļotajām teātra lielajām lellēm Māsiņam Milzītēm, kuras bija paņēmušas līdzi arī draugus – Milzi Lutausi, Trolli un Zaķi.

Pirms gājiena Vērmanes dārzā varēja vērot interesantus priekšnesumus. Mūsu teātra lelles bija sagatavojušas „Visi eži miegā” – uzstājas Māsiņas Milzītes, „Dzied’ ar mani, tautu meita” – uzstājas Māsiņas Milzītes kopā ar draugiem Milzi Lutausi, Trollīti un Zaķi.

Aizraujošs pārsteigums skatītājiem būs arī ielu teātru priekšnesumi, kurus demonstrēja mūsu teātra „Zīļuks” leļļu teātris, kustību teātris, pantomīma, grima darbnīca un studijas audzēkņi. Viņi ar panākumiem šogad jau startēja IV Latvijas skolu teātru festivālā „Kustības turpinājums”, kas no 1. līdz 3. jūlijam norisinājās Vērmanes dārzā un Latviešu Biedrības namā.

Skatītāji pasākuma laikā balsoja par mīļāko talismanu. Laikā, kad norisināsies balsojums, skatītāji kopā ar lielajām lellēm varēja iesaistīties dažādās aktivitātēs.

Skatītāju simpātiju balvu ieguva mūsu teātra „Zīļuks” 3m augstās lelles Māsiņas Milzītes. Otrajā vietā ierindojās Valsts policijas tēli Bebrs Bruno un Runcis Rūdis, savukārt trešais mīļākais tēls, pēc pasākuma dalībnieku domām, bija “Dinamo Rīga Dinamīts”.

Iveta Freimane,

Skolēnu pils direktora vietniece