Grundtvig projekts “Segundas Lenguas y Nuevas Tecnologias” Granādā, Spānija

25No 10. līdz 14. jūnijam Spānijas pilsētā Granādā notika ES Mūžizglītības programmas Grundtvig projekta “Segundas lenguas y nuevas tecnologias” (Svešvalodas un jaunās tehnologijas) sanāksme. Šī bija divu gadu ilgā projekta piektā, noslēguma tikšanās. Tās laikā apkopojām projekta rezultātus, iepazināmies ar Spānijas partneru darbu un Andalūzijas kultūru.

Projekta dalībvalstis: Spānija – CENTRO DE EDUCACION PERMANENTE CEHEL, Somija – „Learnwell Oy”,  Rumānija – INSTITUTO INTERCULTURAL DE TIMISOAR I, Itālija – ASSOCIAZIONE INNOVAZIONE E DIFFUSIONE PERLO  SVILUPPO ECONOMICO ED AMBIENTALE. Latviju pārstāv BJC „Rīgas Skolēnu pils” un Rīgas Interešu Izglītības Metodiskais Centrs.Granādas tikšanās nedaudz atšķīrās no iepriekšējām, jo tajā iesaistījās arī partnervalstu jaunieši – paralēli Grundtvig projekta aktivitātēm notika Spānijas, Somijas, Rumānijas un Latvijas jauniešu apmaiņas projekts. Latviju pārstāvēja Rīgas Skolēnu pils kultūras vēstures pulciņš. Programma tika veidota tā, ka daudzas aktivitātes pārklājās, bet dažas tika veiktas atsevišķi katrai interešu grupai.

Jauniešiem arī bija īpaša iespēja no malas vērot Grundtvig projekta gaitu un gūt pieredzi projektu vadībai.

Projekta gaitā strādājām ar projekta materiālu un iepazinām Spānijas kultūru. Notika tikšanās ar Viznar pilsētas mēru, iepazināmies ar pieaugušo apmācību un imigrantu integēšanas programmu La Rabita pilsētā, apmeklējām Granādas Zinātnes parku un muzejus, dārzeņu audzēšanas uzņēmumu. Īpaši nozīmīga Andalūzijas kultūras un vēstures iepazīšanai bija Granādas universitātes profesora vadīta ekskursija Alhambrā un vēsturiskajā Granādas Albaicin rajonā.

Par projekta aktivitātēm informējām vietējo sabiedrību radio reportāžā.

Materiālu sagatavoja:

Tatjana Gvozdeva, Rīgas Skolēnu pils interešu izglītības skolotāja

www.rsp.lv