Gada balvas Rīgas labākajam interešu izglītības pedagogam – Rīgas Skolēnu pils badmintona trenerim Arnim Šeferam

20.novembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē sumināja Rīgas labākos interešu izglītības pedagogus un audzēkņus, pasniedzot Gada balvas par sasniegumiem un ieguldījumu interešu izglītībā.

Nominācijā „Par ieguldījumu interešu izglītībā” balvu pasniedza Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils” badmintona trenerim Arnim Šeferam –interešu izglītības pedagoģiskajam darbiniekiem par izcilu darbu ar bērniem un jauniešiem, kā arī par teicamiem rezultātiem pasākumu organizēšanā un metodiskajā darbā.

 

Jau kopš 1985.gada Rīgas interešu izglītības skolotāju saimē atrodas badmintona pulciņa skolotājs Arnis Šefers. Viņš 30 gadu laikā ir sagatavojis gan Latvijas, gan Baltijas badmintona čempionus. Tie ir ap 100 Latvijas čempioni, ap 20 Baltijas čempioni, vairāku starptautisko kausu ieguvēji. Viņa audzēkņi ir bijuši 1., 2., 3.vietu ieguvēji gan sieviešu, gan vīriešu, gan meiteņu junioru un zēnu junioru dubultspēlēs, individuālajās un jauktajās spēlēs. A.Šefera trīs audzēkņi šovasar pārstāvēja Latvijas badmintonu 1. Eiropas spēlēs Baku, Azerbaidžānā. A.Šefers rīko Olimpisko dienu Olimpiskajā Sporta centrā, vairākas reizes ir rīkojis Latvijas Olimpiādi badmintonā. Skolotājs sadarbojas ar sportu atbalstošām organizācijām, ar Latvijas Badmintona federāciju, ir vadījis seminārus par sporta nodarbībām, bijis vieslektors Latvijas Sporta Pedagoģijas akadēmijā. A.Šefera ieguldījums badmintona sporta attīstībā Rīgas pilsētā ir ļoti augsti vērtējams.

 

Skolotājs A.Šefers ir atbildīgs, precīzs, stingrs, prasīgs, ļoti objektīvs, ir autoritāte saviem audzēkņiem. A.Šefers saviem audzēkņiem ir mācījis cīņassparu, prast uzņemties atbildību, pārvarēt grūtības.

 

Audzēkņi raksturo treneri Arni Šeferu:

„Treneri pazīstu jau 4 gadus, kuros daudz kopīga ir piedzīvots. Piecas darbadienas nedēļā treniņos un bieži vien sestdienās sacensībās viņš ir autoritāte, no kuras mācīties, un kuru respektēt. Treneris ir ļoti prasīgs un jebkuram jaunpienācējam, pirmkārt, iemācīs disciplīnu, otrkārt, liks strādāt ar maksimālu atdevi un, treškārt, kļūs par draugu, ar ko kopā
pasmieties. Pēc smagas spēles treneris atnāks, apsēdīsies līdzās un pārrunās gan spēles notikumus un problēmas, gan liks pasmieties un pārrunās privāto dzīvi, ja tas
nepieciešams. Viņam ir tik liela un bagātīga pieredze trenera darbā, ka vienmēr spēs sniegt īstajā brīdī tieši to, kas nepieciešams- mirkli klusuma, kvalitatīvu padomu vai izstāstīs kādu smieklīgu atgadījumu. Arņa Šefere audzēkne Klinta Kasarenoka, 02.10.2015.

 

„Trenera Arņa Šefera vadībā, badminton trenējos jau 8.gadu. Manuprāt, mani un citu kluba spēlētāju sasniegumi ir viņa neatlaidīgā darba nopelns. Arņa Šefera treniņu process ir daudzveidīgs, kas ir svarīgi, lai audzēkņiem vienmēr būtu interesanti. Trenerim ir nozīmīgi, lai mēs attīstītos ne tikai badmintona laukumā, bet arī būtu gatavi patstāvīgi domāt un rīkoties dažādās dzīves situācijās. Arņa Šefera audzēknis Niks Podosinoviks, 04.10.2015.

 

„Mans ilggadējs treneris ir Arnis Šefers. Kopā pavadīti jau 8 gadi, 7 vasaras nometnes, un, lai piedalītos sacensībās, apbraukāta Latvija, Lietuva, Igaunija, Somija, Portugāle, Turcija. Šajā vasarā viņa panākumus trenera darbībā apliecināja iespēja viņa audzēkņiem- Ievai Popei, un man- Reinim Krauklim- kopā ar viņu piedalīties 1. Eiropas spēlēs Baku, Azerbaidžānā.

Sports ir viņa pasaule. Treniņos tiek spēlēts ne tikai badmintons, bet arī frīsbijs, basketbols, futbols, volejbols, florbols, u.c., lai pilnveidotu un uzlabotu sniegumu badmintonā.

Viņā vienmēr būs ticība tam, ka saviem audzēkņiem ir iedevis labāko, ko spējis, un ir izaudzinājis par izglītotiem un saprātīgiem cilvēkiem. Neslēps arī savā dzīvē pieļautās kļūdas un centīsies, lai paši tādas nepieļaujam. Arņa Šefera audzēknis Reinis Krauklis, 02.10.2015.

 

„Arnis Šefers ir viens no izcilākajiem sporta treneriem, kurus es pazīstu un par kuriem man ir nācies dzirdēt. Godkārīgs, neatlaidīgs, saprotošs, viņš ir spējīgs iedvesmot lieliem dzīves soļiem un atbalstīt, līdz brīdim, kad mērķis ir beidzot sasniegts. Es vienmēr brīnījos, ka viens cilvēks spēj tik daudz un gadiem ejot, tikpat aizrautīgi velta savu dzīvi trenera darbam! Man šķiet, ka viņš tik daudz ir veltījis badmintonam, jo vienmēr ir teicis, ka grib izaudzināt ne tikai labus sportistus, bet, galvenokārt, labus cilvēkus! Paldies viņam par to, ka sev par mērķi ir izvelējies tik grūtu un atbildīgu uzdevumu, ar kuru viņš tiek galā perfekti!

Paldies viņam par to, ka iedvesmoja sasniegumiem un izaudzināja, un turpina audzināt līdz šai dienai! Arņa Šefera bijusī audzēkne Aļesja Hodakovska, Latvijas Futbola Federācija, 02.10.2015.

 

Informāciju sagatavoja:

Iveta Freimane, skolenupils@gmail.com

Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils”

Direktora vietniece