Folkloras kopai „Kokle” – 30 gadi!

16.aprīļa vakarā Rīgas Skaņu ierakstu studijā Alksnāja ielā 3, Vecrīgā (Reformātu baznīca) Skolēnu pils folkloras kopa „Kokle” nosvinēja savu 30. gadu jubileju ar brīnišķīgu koncertu.„Kokles” jubilejā dziedāja un spēlēja mūsu tautas instrumentus visas folkloras kopas audzēkņu grupas – sākot ar pašiem mazākajiem un beidzot ar audzēkņiem, kuri „Koklē” darbojas jau teju 10 gadus.

Koncerta programma tika veidota ļoti interesanti. Skanēja ne tikai tautas mūzika, dziesmas, klausītājiem tika stāstīts par Kokli. Alegorija par Kokli. Kokle- tās dzimšana, sevis apzināšanās, augšana, nobriešana, mūsu mīlestība pret Kokli.

„Pirms apaļiem trīs pa desmit gadiem, tāltālā karaļvalstī piedzima laimīga meitene. Māmuļai nebija daudz radu, bet ar krustvecāku un pelēkā likteņa gādību meitene auga smaidīga un skanīga. Likteņa lēmēji deva tai skanīgu vārdu – KOKLE. Arī turpmākajā dzīvē meitenei vienmēr blakus bija cilvēki, kas atbalstīja un deva labu padomu.

Kad Kokle paaugās, viņai bija jādodas pašai savā dzīvē, pirms tā kļuva dzīvesgudra, tai nācās apceļot ne tikai savu karaļvalsti, bet pabūt arī pie kaimiņu ķēniņiem, mācīties viņu tikumus un tradīcijas. Koklei vienmēr ir paticis meklēt jaunas skaņas, meklēt senču zināšanās to, kas tai būtu noderīgs pašai. Un galvenais – dalīties iegūtajā ar pārējiem.

Ja nu arī Tev skumjā brīdī pretīm nāk smaidoša jaunava, dungodama skaistu dziesmu, pasmaidi, varbūt tā ir Kokle, kas savu sirsnību un labestību ir gatava dāvāt arī Tev!”

Koncerta apmeklētāju – Kokles draugu bija ļoti daudz – zāle bija pārpildīta. Klausītāji sniedza „Koklei” patiesas ovācijas!

Paldies „Kokles” vadītājai Dinai Liepai, visiem „Kokles” audzēkņiem par brīnišķīgo koncertu!

Daudz laimes dzimšanas dienā, „Kokle”!

Iveta Freimane, Skolēnu pils direktora vietniece

www.rsp.lv

IMG_4536 by Rīgas Skolēnu Pils.

IMG_4540 by Rīgas Skolēnu Pils.

IMG_4545 by Rīgas Skolēnu Pils.

IMG_4549 by Rīgas Skolēnu Pils.

IMG_4550 by Rīgas Skolēnu Pils.