Folkloras kopa „Kokle” ceļo pa Itāliju

Vasaras izskaņā no 17. līdz 24.augustam, folkloras kopas „Kokle” vecākās un vidējās grupas audzēkņi devās ilgi gaidītajā ceļojumā uz Itāliju. Itālijas pilsētā Treviso notika jau XXII Folkloras festivāls un „Kokle” bija to 10 grupu vidū, kuras bija izvēlētas šī festivāla dalībnieku pulkam.

Vakara patīkamais vēsums, kā atslodze dienas milzīgajam karstumam, radīja papildus patīkamas sajūtas, folkloras kopai uzstājoties. Festivāla koncerti tika rīkoti pilsētas centrālajā laukumā uz milzīgas skatuves ar vairākiem tūkstošiem skatītāju.

„Kokle” ceļojumā devās ar autobusu, lai pa ceļam varētu apskatīt dažādus tūrisma objektus. Ceļojuma laikā vienu dienu izdevās pavadīt Venēcijā, izstaigāt Dodžu pili, Sv. Marka baziliku, Arsenāla ēku, apskatīt Marka laukumu, Lielo kanālu, apēst slaveno picu un gardo itāļu saldējumu.

Daudz ceļojuma laika folkloras kopa pavadīja arī Slovēnijā, apskatot gan Postoinas alas, gan Predjamas pili un mājupceļā apskatot arī Bledas ezeru un pili.

Grupas dalībnieki īpaši sajūsminājās par skaistajiem Dolomītu Alpiem, kas mūs apskāva visu ceļojuma laiku, gan par zaļajām upēm, vienā no kurām mums bija iespēja arī kārtīgi izpeldēties.

Folkloras kopas „KOKLE” vadītāja Dina Liepa, www.rsp.lv