Eksotisko deju grupa “ANARKALI”

skolotāja Jekaterina Kaplāne,
e-pasts: jkaplane@edu.riga.lv

Kurš no deju stiliem ir eksotisko deju grupai ANARKALI? Mūsu mērķis – Džeza deja.

Jaunajā mācību gadā uzņemam dalībniekus vecumā no 10-25 gadiem.

Audzēkņi tiks dalīti divās grupās pēc vecuma.
Nodarbības notiek 2-3 reizes nedēļā un ir bezmaksas.

Džeza deja sevī ietver daudz citu deju tehnikas un izpausmes veidus: modernā deja, klasiskā deja, folk deja, stepa deja, kā arī mūsdienu populārie deju virzieni – balets, improvizācija, hip hop, shuffle, show dance un vingrošanu.  Neizpaliek arī akrobātikas un vingrošanas elementu iekļaušana džeza dejas kompozīcijās. Un pedagoga individuāla pieeja jazz dance, kas parādās konkrētos šovos, izrādēs.

Dejotāji nodarbībās iemācīsies pareizu tehniku griezieniem, lēcieniem, uztrenēs savu līdzsvara izjūtu un sapratīs, kā nenodarīt pāri savam ķermenim. Katra nodarbība ir kā piedzīvojums, jo iemācīsieties kaut ko jaunu.

Deju nodarbības attīsta muzikalitāti, ritma sajūtu, kustības koordināciju, spēju pārvaldīt savu ķermeni. Attīstās ķermeņa izturība, koordinācija, spēks, lokanība, kas garantē harmoniski attīstīta auguma veidošanos. Atkarīgi no grupas, mēs arī mācīsimies tematiskās austrumu klasiskas un tautu dejas. Dejotājam, savienojot ritma vingrinājumus, klasiskās dejas pamatus, raksturīgas dejas un stiepšanos ir mērena slodze, kas audzēkni disciplinē un liek saprast, cik spējīgs ir viņu ķermenis, lai sagatavotu viņus uz kvalitatīvām dejām, kā arī tas ir noderīgi ikdienai  – stājas un koordinācijas uzlabošanās, parādās radošums, muzikālās dzirdes un ritmiskuma uzlabošana, strādā fantāzija. Audzēknis būs radošs, kas atspoguļosies ne tikai dejā, bet arī citās dzīves lietās.

Deju studija ANARKALI izpaužas ne tikai dejā, mēs mācāmies cieņu pret kultūru, iegūstam zināšanas par dejas vēsturi un dejas kultūru. Mēs apmeklējam dažādus pasākumus, kas notiek Latvijā, piedalāmies koncertos, pasākumos, festivālos Latvijā un ārzemēs.
https://youtu.be/ebuVeOSfyNw – Shape of You, shuffle deja
https://youtu.be/SCXSzwUGqVs – demo dejas
https://youtu.be/cUkdfM0cy0w – austrumu deju grupa festivālā Sankt-Petergurā

Apmācību programma ir veidota uz klasiskās dejas pamatiem. Liela uzmanība tiek pievērsta stājas veidošanai, koordinācijai un audzēkņu individuālo spēju attīstīšanai. Pieredzējuša pedagoga vadībā ir iespējas apgūt dažādus mūsdienu deju virzienus, ka arī austrumu dejas.

Grupai ir liela koncertdarbības pieredze. Repertuārā ir dažādu deju žanru koncertnumuri, deju uzvedumi. Audzēkņi ir daudzu dejas konkursu un festivālu laureāti.

Informācija: