Dziesmu un deju svētkus Dziesmu svētku parkā ieskandināja Rīgas Skolēnu pils kolektīvi

Vienā no senākajiem Rīgas parkiem – Dziesmusvētku parkā (Viesturdārzā) dziesminieks Goran Gora kopā ar bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils” kolektīviem – meiteņu kamerkori „Tonika”, meiteņu kori „Rīga”, kori „Accolada”, TDA „Uguntiņa”, folkloras kopu „Kokle”, teātri „Zīļuks”, skolotājiem, mūziķiem Uģi Krišjāni, Mārtiņu Miļevski un Valteru Sprūdžu ieskandināja svētkus.

Šī ir īpaša vieta, jo tieši šeit, 1873. gadā, notika I Vispārējie latviešu Dziesmu svētki. Šeit slavenais Rīgas arhitekts Jānis Frīdrihs Baumanis uzbūvēja pirmo Dziesmusvētku estrādi, kas bija paredzēta 1000 dziedātājiem. Atzīmējot Vispārējo latviešu Dziesmu svētku simtgadi, parks, kas tautā saukts par Viesturdārzu, ieguva Dziesmusvētku parka vārdu un skulpturālo ansambli ar izcilāko latviešu komponistu profilu ciļņiem. Šī ir vieta, kur tiek godāta tradīcija.

Mēs visi kopā veidojām stāstu ar rituālu un simbolisku nozīmi, kuru izdziedājām dziesmās ar Knuta Skujenieka vārdiem – dziesmās un dejās, kas stipri iesakņojušās Dziesmu svētku tradīcijā. Mēs kopā vijām un veidojām savu sakņu rakstu, kas vainagojās skanīgā kopkorī „Tikai saknes neatdot!”

 

Foto: Iveta Freimane

Informācija: publicitātes