Dancotprieks vieno!

Deja ir spēks! Un vienoti dejotāji vēl vairāk!

Koncerts vienmēr ir mazi svētki. Muguras tad kļūst staltākas, smaidi plašāki un solis vieglāks. Šī reize nebija tam izņēmums. 2012.gada 17.martā Salaspilī „Dancotprieks” bija krāšņu tērpu, dažādu deju un pats galvenais īstu emociju pārpilns. Jo gaisa virmoja tikai viena doma- radīt prieku! Un izdevās, kājas, sēžot skatītāju rindās, kustējās līdzi.

Koncerta pirmā daļa veidojās kā atkal iepazīšanās ar vakara svētku galvenajiem dalībniekiem. Tika izdejotas latviešu autoru dejas. Iespēja iesildīties pirms cittautu dejām, parādot, ka latviešu autoru dejās vietu, kur izpaust tehniku netrūkst.Otrajā daļā jau kolektīvi varēja parādīt katrs savu individualitāti un raksturiņu, dejojot cittautu dejas. Kas šiem kolektīviem neradīja ne mazāko problēmu, jo „dancotpriekam” nav tautības, tas strāvo no jebkura īsta dejotāja.

Koncerta trešā, tiesa gan ,neoficiālā daļa- balle ir pieminēšanas vērta, jo tā bija kā varens koncerta turpinājums, precīzāk kulminācija, kur nu emocijas, kas nezināmu apstākļu dēļ varbūt bija palikušas iekšā, nu izlauzās pilnībā. Un kolektīvi parādīja, ka ar „dancotprieku” problēmu nav!

To arī atliek novēlēt- turpmāk saglabāt šo spēku un enerģiju un izpaust to vēl vairāk tuvojošās skatēs. Un pats galvenais, neaizmirst dejot pirmkārt SEV un, kad tas būs sasniegts arī citi to sajutīs. Lai izdodas!

Paldies visiem, kas deva savu artavu šajos svētkos- dejotājiem no TDA „Uguntiņa”, TDA „Liesma”, TDA „Vektors”, JDK „Ūsiņš”, JDK „Austris” un  deju ansambļu vadītājiem, kā arī grupām „Kumosiņš” un „otra grupa, kuras nosaukumu nezinu”, kas palīdzēja svētkiem turpināties. Un paldies atbalstītājiem skatītāju rindās par prasmi novērtēt dejotāju sniegumu.

Un galu galā dejai nav vajadzīgi gari apraksti, jo tā runā pati par sevi un emocijas kas iegūtas, saglabājas pašos!

Autors: Inese (TDA „Uguntiņa” jauniešu grupa)

http://tdauguntina.lv

www.rsp.lv

http://twitter.com/TDA_Uguntina

http://www.draugiem.lv/www.rsp.lv

http://www.facebook.com/pages/TDA-Ugunti%C5%86a/134915223188901