BJC „Rīgas Skolēnu pils” un BJC „Daugmale” audzēkņi viesojas Varšavas Izglītības un kultūras centrā

Pagājušajā nedēļā Bērnu un jauniešu centru „Rīgas Skolēnu pils” un „Daugmale” kinoklubu audzēkņi viesojās Polijas galvaspilsētas Varšavas Izglītības un kultūras centrā. Šī bija abu valstu galvaspilsētu kinoklubu pirmā tikšanās reize, kuras laikā notika gan kopīgas kinoklubu meistardarbnīcas, gan meistardarbnīcas dažādās mākslas nozarēs, kas saistītas ar kino veidošanu kā tādu un tikko redzētām filmām. Skolēni piedalījās radošajos procesos, kas lika atminēties redzēto un radoši rekonstruēt kādu filmas satura elementu.

 

Pirmajā dienā  pēc J. Norda (Latvija) filmas “Mamma, es tevi mīlu” skolēni no papīra izgrieztām detaļām, kas tika kustinātas uz plakanas virsmas, veidoja animācijas filmiņu par emociju izmaiņām. Otrajā dienā pēc A. Cvifkas (Polija) filmas “Klusuma karaliene” skolēni iejutās filmas varoņu lomā. Pēc nelielas iesildīšanās kā nākas profesionālajiem aktieriem, viņi improvizēja kostīmus un muzikālus instrumentus no dažādiem parocīgiem priekšmetiem, lai veidotu savu muzikālu priekšnesumu, jo poļu filmas varone ir amatieru dziedātāja un dejotāja. Pasākumā tika iesaistīti vairāki poļu skolotāji: Karolina Orlovska (kinoklubs, koordinatore), Joanna Pjateka, Joanna Labecka, Marta Kavecka (vizuāli plastiskā māksla), Monika Domagala (teātra māksla).

 

Brauciena ietvaros audzēkņiem bija iespēja apmeklēt Varšavas Vecpilsētas kultūras vēstures objektus, Zinātnes un kultūras centru, modernās mākslas izstādes, kā arī Varšavas skaistos dārzus un parkus.

 

Kopprojekta ideja radās 2015.gada decembrī, kad interešu izglītības skolotāja Lilita Aleksejeva apciemoja Varšavas Izglītības un kultūras centru, lai nodibinātu kontaktus starptautiskai sadarbībai skolēnu kino izglītības jomā. Tikšanās reizē ar centra vadītājiem V. Feliksaku un G. Milovski-Molagu tika panākta vienošanās par divu valstu skolēnu kinoklubu kopīgiem pasākumiem, kas veicinātu mācību procesa daudzveidošanu un jaunas starptautiskas pieredzes apgūšanu. Pagājušajā nedēļā pēc tikšanās rezultātu apspriešanas tika nolemts turpināt šāda veida sadarbību un attīstīt to arī nākamajā gadā.

Foto no personīgā arhīva.

 

Informāciju sagatavoja:

Lilita Aleksejeva, l.alekse@inbox.lv

Pulciņu „Filmu darbnīca”, „Kinoklubs”

Interešu izglītības skolotāja