BJC „Rīgas Skolēnu pils” mācību gada noslēguma pasākums „ES ATNĀCU DIŽOTIES, NĀCIET, TAUTAS, SKATĪTIES!”

Pirms sešiem gadiem, kāda Skolēnu pils audzēkņa mamma ierosināja svinēt kopīgus svētkus visiem pils skolotājiem, audzēkņiem, viņu ģimenēm un draugiem. Līdz tam brīdim katrs no mūsu pulciņiem un kolektīviem atsevišķi koncertēja, piedalījās izstādēs vai sacensībās.

Kolektīva pedagogi un audzēkņi akceptēja šo ideju, un mēs sākām meklēt piemērotu vietu šim pasākumam. Tāda vieta tika atrasta- Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs. Koklētāju ansambļa „Austriņa” vadītāja Iveta Tauriņa ierosināja svētkiem piešķirt nosaukumu „Es atnācu dižoties, nāciet, tautas, skatīties!”, ko visi ar prieku pieņēma.

Skolēnu pilī zināšanas apgūst gandrīz 4000 audzēkņu vecumā no 2,5 līdz 25 gadiem, un tos skolo ap 140 profesionāli izglītoti pedagogi.

Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja piedalīties arī visās praktiskajās nodarbībās. Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja sētās (Kurzemes, Latgales un Vidzemes) būs organizētas meistardarbnīcas, varēs piedalīties spēlēs un rotaļās, skolu muzeja rīkotajās nodarbībās, konkursos par Rīgas arhitektūru un vēsturi, valodu skolas viktorīnās, varēs zīmēt, gleznot, veidot, locīt papīru, dejot, dziedāt. Muzikālie un mākslinieciskās jaunrades kolektīvi būs sarūpējuši lielkoncertu uz Brīvdabas muzeja lielās skatuves, kora mūzikas koncertus Usmas, Bornas baznīcās un Dricānu sētā. Vēl varēs redzēt radiovadāmo automobiļu paraugdemonstrējumus un sacensības, kāpt pa alpīnisma sienu, izmēģināt spēkus šķēršļu joslā, spēlēt badmintonu, vērot tērpu un frizūru demonstrējumus, un uzzināt kā top floristikas darbi, veidotas rotaslietas.

Topošie mūsu audzēkņi varēs iepazīt plašās interešu izglītības iespējas Skolēnu pilī un atrast savām interesēm un iespējām atbilstošu pulciņu nākamajam mācību gadam. Bez koncertiem un nodarbībām šī būs vienkārši lieliska iespēja Rīgas iedzīvotājiem un viesiem atpūsties un brīnišķīgi pavadīt dienu kopā ar visu ģimeni pie dabas. Atnāciet, būs interesanti!
Gaidām visus 31.maijā plkst.10.00-17.00 Latvijas Etnogrāfiskajā Brīvdabas muzejā.

Valdis Egle, svētku organizators, Skolēnu pils muzikālo kolektīvu programmas vadītājs, t.27006032
Iveta Freimane, Skolēnu pils metodiķe
www.rsp.lv