Bērnu izrāžu festivāls „UMURKUMURS”

No 20. līdz 23. oktobrim pirmoreiz Rīgā notiks bērnu izrāžu festivāls „Umurkumurs”. Festivālā piedalīsies Rīgas izglītības iestāžu teātri, kuru repertuārā šobrīd ir izrādes bērniem – Rīgas Skolēnu pils teātris „Zīļuks”, Rīgas Centra humanitārās vidusskolas (turpmāk tekstā – RCHV) teātris „Spogulis” un Rīgas Rīnūžu vidusskolas teātris „Pauze”.

Festivāla apmeklētāji varēs sekot līdz Mazās Raganiņas piedzīvojumiem Valpurģu naktī izrādē „Nāc šurp!”; samierināt pelēko un balto peļu ģimenes izrādē „Visām pelēm garšo siers”, kuru strīds risinās tikpat spraigi kā Šekspīra „Romeo un Džuljeta”; kā arī vērot kādas pilsētas pagalma bērnu ikdienu izrādē „Dots devējam atdodas”.Festivāla idejas autore ir teātra „Zīļuks” režisore Laura Paegle. „Šis ir festivāls, kurā bērni spēlēs bērniem. Ilgstoši piedaloties žūrijas darbā un vērtējot Skolēnu teātru sniegumu, esmu novērojusi, ka dažādos atbildīgos festivālos un konkursos piedalās vecāko klašu skolēni ar saviem iestudējumiem, kas pārsvarā domāti jauniešu auditorijai. Taču nereti arī jaunākā un vidējā vecuma aktieru sniegums ir vērā ņemams. Tādēļ ir svarīgi, lai būtu arī bērnu izrāžu festivāls.

Pedagogam, strādājot ar šī vecuma audzēkņiem gan ir jāpieliek vairāk pūļu, lai sasniegtu rezultātu. Taču, ja darbs ir bijis sekmīgs un radošs, kā, piemēram, Rīnūžu vidusskolas teātrī, tad tādu izrādi noteikti vajag parādīt arī ārpus savas skolas skatuves plašākam skatītāju lokam!”

 

Festivāla izrāžu grafiks:

20.oktobrī plkst. 13:00    Izrāde par Mazo raganiņu „Nāc šurp!”, Teātris „Zīļuks”

23. oktobrī plkst. 16:00   „Visām pelēm garšo siers”, Rīgas Rīnūžu vidusskolas teātris „Pauze”

un plkst. 17:00   „Dots devējam atdodas”, RCHV teātris „Spogulis”

 

Festivālu organizē Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils” teātris „Zīļuks”.

„Zīļuks” ir lielākais un aktīvākais bērnu un jauniešu teātris Rīgā.

Savas darbības laikā „Zīļuks” ir realizējis neskaitāmus kultūrizglītojošus projektus. Teātris regulāri sadarbojas ar Latvijas profesionālajiem teātriem, Latvijas Televīziju un Latvijas Radio, „Zaļo jostu”, „Papardes ziedu”, „Pasaules Dabas fondu”, „TNT Latvia”, dodot iespēju saviem audzēkņiem pilnveidoties un pierādīt sevi profesionālā vidē radītās izrādēs, pasākumos un raidījumos. Ik gadu „Zīļuka” dalībnieki piedalās vidēji 100 pasākumos, ko noskatās vairāki tūkstoši skatītāju visā Latvijā. Neatņemama teātra darbības sastāvdaļa ir labdarība un sociālais darbs sadarbībā ar Latvijas Bērnu fondu un Latvijas bērnu namiem un maznodrošinātajām ģimenēm.

Izrādes notiks „Rīgas Skolēnu pilī”, K. Barona ielā 99.

Biļetes varēs iegādāties pirms izrādes.

Organizētāji piedāvā īpašas atlaides – apmeklējot vienu izrādi un saņemot festivāla ielūgumu, skaties pārējās izrādes bezmaksas!

Papildu informācija: Pa tālruni 27006023, www.rsp.lv