Audzēkņi atgriežas no ceļojuma – ekspedīcijas pa Poliju.

15.-18. decembrī Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils” Televīzijas un Eiropas kultūras pulciņu audzēkņi devās ceļojumā – ekspedīcijā uz Poliju ar mērķi iepazīt tās ķieģeļu arhitektūru un it īpaši – Lodzas pilsētas industriālās arhitektūras mantojuma renovācijas gaitu un piemērošanu šodienas vajadzībām.

 

Maršruts: Rīga – Lodza – Varšava – Augustova.

 

LODZA.

19.gadsimtā bijusi bagāta rūpniecības pilsēta. Tāpēc pilsētas vērtīgākie apskates objekti ir industriālais mantojums un gadsimta mijā modernie arhitektūras stili: klasicisms, historisms un jūgendstils. Lodzā apmeklējām Eiropā garāko, apm. 5km garo iepirkšanās ielu – Piotrkowska. Novērtējām šīs ielas arhitektūru, slavenos Lodzas grafiti, ievērojamu mākslinieku sienu gleznojumus un moderno tramvaja staciju “Vienradža stallis”. Vērtējam un priecājāmies par lieliski renovētajām industriālajām ēkām. īpaši par zinātnes centru EC1, bijušo elektrostaciju un milzīgo MANUFACTURA kompleksu, kas tagad ir iepirkšanās, izklaides un kultūras centrs.

Apmeklējām arī Lodzas KINO MUZEJU, kas ierīkots bijušā rūpnieka Karl Wilhelm Schreiber neorenesanses villā. Kino muzeja pārsteidza ar bagātīgu saturu – gan animācijas filmu vēstures un veidošanas ekspozīciju, gan kino vēstures, gan mainīgās izstādes – veltītas slavenajam poļu aktierim Zbigņevam Cibuļskim un izstāde veltīta meksikāņu māksliniecei Frīda Kahlo.

 

VARŠAVA.

Klasiskais Varšava apskates maršruts: vecpilsēta un Karaļu ceļš. Noslēgumā – Kopernika Zinātnes centrs.

 

AUGUSTOVA.

Polijas slavenā kanālu un SPA pilsēta gaida savu iekļaušanu UNESCO kultūras mantojuma sarakstā. Apskatījām pilsētas centru un šobrīd “snaudošos” kanālus. Lietuvas dižkunigaiša un Polijas karaļa Zigismunda II Augusta (kura vārdā nosaukta pilsēta) pieminekli.

 

Īsā maršruta laikā guvām fantastiski daudz kultūras iespaidu, bet galvenais – pulciņu audzēkņi labāk viens otru iepazina un sadraudzējās. Brauciena laikā radušās jaunas idejas jaunām filmām … !

 

Informāciju sagatavoja:

Tatjana Gvozdeva, tgozdeva@edu.riga.lv

Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils

Eiropas kultūras, multiplikācijas un televīzijas pulciņu

interešu izglītības skolotāja

www.rsp.lv

www.facebook.com (Bjc Rīgas Skolēnu Pils)

www.youtube.com (kanāls – Rīgas Skolēnu pils)