Arheoloģijas – Vecrīgas vēstures pulciņa audzēkņi dodas ekskursijās

Arheoloģijas – Vecrīgas vēstures pulciņa audzēkņi oktobra un novembra mēnesī devās mācību ekskursijās, lai dabā iepazītu senvēstures pieminekļus. Tā izprotot un nostiprinot teorētiskajās nodarbībās iegūtās zināšanas. Šis siltais , rudenīgais laiks pieminekļu apskatei bija ļoti labvēlīgs, jo kailie koku stumbri netraucēja saskatīt seno dzīvesvietu formas.

Tā jaunākās grupas audzēkņi iepazina seno Rīgas jūras līča un Daugavas zvejnieku dzīvi, apmeklējot Jūrmalas Brīvdabas etnogrāfisko muzeju Lielupē un Daugavas muzeju Doles salā. Savukārt vidējās un vecākās grupas uzdevums bija dabā atpazīt un noteikt Daugmales, Lielvārdes, Aizkraukles, Kandavas un Sabiles pilskalnu formas un to nocietinājumus. Neizpalika arī tādi krāšņi dabas objekti kā dolomīta un māla slāņu atsegumi Daugavas krastā pie Lielvārdes pilskalna, krāšņie Abavas pietekas Īvandes upītes ūdenskritumi, Kandavas vecpilsētas apskate.

 

Tāpat apskatīts seno ziemeļbriežu mednieku – pirmo Latvijas teritorijā ienākušo cilvēku –  ceļš Daugavas krastos. Vietā, kur Daugava ietecējusi kādreizējā Baltijas ledus ezerā mednieku apmetni iezīmēja uzstādīts laukakmens ar ziemeļbriežu attēlu.

Ināra Kuniga,

Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils”

Arheoloģijas un Vecrīgas vēstures pulciņa interešu izglītības skolotāja

inarakuniga@gmail.com