Ar 1. un 3.vietu no VII Latvijas un ārvalstu skolēnu atklātā radioelektronikas konkursa – praktikuma.

Mūsu vecākā komanda savā grupā ieguva 1.vietu. Kopumā iestāžu vērtējumā Rīgas Skolēnu pilij 3.vieta, jo tika summēti abu komandu iegūtie punkti.

Ar nākotni Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils” Elektronikas pamatu un Robotikas  pulciņš vienmēr bijis draugos, tāpēc ar patiesu prieku 2020.gada 31.janvārī piedalījāmies Ventspils Jaunrades nama organizētajā VII Latvijas un ārvalstu skolēnu atklātajā radioelektronikas konkursā – praktikumā, jo Ventspils, kā zināms, ir pilsēta ar rītdienu. Šis konkurss bija īpašs ar to, ka 4 dalībnieki startē 2 komandās, pie kam viens dalībnieks ir no jaunākās, bet otrs no vecākās grupas. Pamatoti šis konkurss tiek uzskatīts par sarežģītāko skolēnu elektronikas konkursu Baltijā.

Pavisam konkursā piedalījās 19 komandas no Maskavas, Klaipēdas, Jūrmalas, Liepājas, Kuldīgas, Jelgavas, Vaiņodes un Rīgas. Katram dalībniekam bija jāveido sava shēmas daļa, un tikai savienojot kopā abu dalībnieku saliktās shēmas, tika iegūta strādājoša iekārta – minūtes taimeris un veiklības spēle. Ja ierīces darbojās, dalībnieki saņēma papildus punktus. Savukārt, savienojot visas četras shēmas tiek iegūta veiklības spēle ar laika limitu!

Dalībniekiem un skolotājiem bija iespēja apmeklēt arī planetāriju, Ventspils koncertzāli un digitālo centru, vienkārši papriecāties par sakopto pilsētu un skulptūrām parkā, no kurām sevišķi interesants bija „Dzērveņu lasītājs”.

Konkurss notika augstā līmenī un draudzīgā gaisotnē, paldies organizatoriem un atbalstītājiem par dāsnajām balvām, un gatavosimies nākamajam konkursam!

Informāciju sagatavoja:

Jānis Ozols-Ozoliņš, jozols4@edu.riga.lv

Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils”

Elektronikas pamatu un Robotikas pulciņa interešu izglītības skolotājs

www.rsp.lv

www.facebook.com (Bjc Rīgas Skolēnu Pils)

www.youtube.com (kanāls – Rīgas Skolēnu pils)