Amatierteātru festivāls „RĪGA SPĒLĒ TEĀTRI”

No 3. oktobra līdz 2. novembrim Rīgā risinās ikgadējais amatierteātru festivāls „Rīga spēlē teātri”, kas šogad, kad Rīga ir Eiropas kultūras galvaspilsēta, ir paplašinājis savas robežas un kļuvis par starptautiska mēroga kultūras notikumu. Festivālā būs skatāmas 27 izrādes, 25 amatierteātru sniegumā, turklāt skatītājiem iestudējumus būs iespēja vērot bez maksas.

http://www.kultura.riga.lv/public/63260.html 

Festivāla programma:

http://www.kultura.riga.lv/public/62938.html

mazais_imidzs

Oktobrī skatītāji varēs apmeklēt pašmāju – Rīgas kultūras centru amatieru teātru, bērnu un jauniešu studiju, kā arī studentu teātru iestudējumus, bet novembrī skatīties ārvalstu amatierteātru izrādes. Rīgā viesosies pantomīmas teātris no Gruzijas, divi teātri no Igaunijas, viens no Lietuvas un Austrijas.

 

„Festivāls solās būs krāsains, daudzšķautņains un bagāts savā kultūras daudzveidībā.  Tas sevī ietver gan skates, pieredzes apmaiņu, izrāžu parādi, jaunas atklāsmes un padarītā izvērtējumu”, gaidāmo festivālu raksturo tā organizatori. Amatierteātru festivāla „Rīga spēlē teātri” repertuārā būs skatāmas dažādu dramaturģijas stilu izrādes gan bērnu un jauniešu auditorijai, gan pieaugušajiem. Būs iespēja redzēt pasaku iestudējumus, filozofiski sadzīviskas izrādes, klasikas darbus, pantomīmu un muzikālas improvizācijas, kā arī klaunādes. Festivāla laikā eksperti izvēlēsies divus veiksmīgākos iestudējumus – laureātus no pašmāju teātru snieguma, kurus skatītāji varēs noskatīties festivāla noslēguma izrāžu parādē, laikā no 31.oktobra līdz 2.novembrim VEF Kultūras pilī,  kad izrādes sniegs ārvalstu amatierteātri.

 

Festivāla izrādes notiks vairākās vietās – Rīgas kultūras centros, Rīgas Tehniskās universitātes Studentu klubā, Latvijas universitāteS Ķīmijas fakultātes telpās, Latvijas Nedzirdīgo savienības kultūras namā „Rītausma”, Bērnu un jauniešu centrā „Rīgas Skolēnu pils”, Latvijas Kultūras akadēmijas Latvijas Kultūras koledžā. Izrādes būs gan latviešu, krievu, gan ukraiņu, igauņu, lietuviešu, vācu un angļu valodās.

 

Festivālu atbalsta Rīgas pašvaldība, to organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

 

Ieeja festivāla izrādēs bez maksas
Sekojiet informācijai www.kultura.riga.lv

 

Līga Riekstiņa

Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils” teātra “Zīļuks”

Interešu izglītības skolotāja

https://www.facebook.com/teatrisziluks