Akordeona ansambļa OPUSS panākumi

2024. gada 24. februārī, Kokneses mūzikas skolā norisinājās IV Starptautiskais akordeona mūzikas izpildītāju solistu un kolektīvās muzicēšanas konkurss, kuru rīkoja Kokneses Mūzikas skola sadarbībā ar Aizkraukles novada pašvaldību.

Konkurss notika gan klātienes formātā, gan attālināti (ierakstu formātā). Tajā piedalījās akordeonisti vecumā no 7 līdz 16 gadiem un kolektīvās muzicēšanas dalībnieki no dažādām Latvijas un Lietuvas mūzikas skolām.

Kokneses Mūzikas skolā jau no plkst.8.00 bija piepildīta gan ar mūziķiem, gan skaņām un dažādām melodijām, jo ​​no rīta sākās mēģinājumi dzīvās rindas secībā.

Konkursa atklāšana notika plkst.12.00. Pēc tām sekoja žūrijas apspriede un dalībnieku apbalvošana.

Konkursa ietvaros notika pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kursi, skolotāja Karolīne Vancāne prezentēja savu nošu grāmatu A. Vivaldi “Gadalaiki” pārlikumu diviem akordeoniem un citiem taustiņinstrumentiem.

Konkursā piedalījās “Rīgas Skolēnu pils” akordeonu ansamblis OPUSS ar Kokneses mūzikas skolas audzēkņiem veidojot orķestri, skolotājas Karolīne Vancāne.

Dalībniekiem bija jāatskaņo 2 skaņdarbi – Polifonija vai skaņdarbs ar polifonijas elementiem un brīvas izvēles skaņdarbs jebkurā stilā un žanrā. Mūsu audzēkņu programma sastāvēja no E. Dārziņa “Melanholisko valsi” un S. Džoplins “ Laika kavēkli” skaņdarbiem.

Konkursa rezultāti ir apbrīnojami – “Rīgas Skolēnu pils” akordeona dienu orķestris ieguva godalgoto 1.vietu!

Apsveicam ar augsto pirmo vietu un vēlam panākumus arī turpmāk!

Publicitātes foto