Aicinām apmeklēt izstādi „Baltā eņģeļa stāsts” Rīgas Skolu muzejā

„Es palūgšu baltajam eņģelim,
Kurš man tik pazīstams šķiet –
Lai aiziet pie Tevis un palūko,
Kā Tev šais Ziemassvētkos iet?”

Ziemas vistumšākajā laikā – decembrī un janvārī Rīgas Skolu muzejā būs apskatāma 4.decembrī atklātā izstāde „Baltā eņģeļa stāsts”. Izstāde atvērta apmeklētājiem darba dienās plkst.10.00-17.00 Rīgas Skolu muzejā, K.Barona ielā 99.

Atverot Rīgas Skolu muzeja durvis, skatītājs nonāk citā pasaulē – kā baltā mākonī, kur no visām pusēm pretī raugās daudzi dažādās formās un materiālos darināti eņģeļi. Te tie noraugās no simtgadīgām Ziemassvētku pastkartēm, te – no mākslas darbu reprodukciju lapām; figūriņas, svečturīši, magnētiņi, eglīšu rotājumi, pat auskariņi un galda pulkstenis ar eņģeļa attēlu atceļojuši uz izstādi no atsaucīgo kolēģu mājām.

Tomēr vislielāko prieku un sajūsmu izraisa pašu rokām darinātie darbi – kolēģes Daces skolas gados krustdūrienā izšūts lielformāta eņģelis ar tauri, skolotājas Marutas Rotaslietu darināšanas pulciņa audzēkņu no pērlītēm darinātie eņģelīši un Pirmsskolas vecuma bērnu izglītošanās centra „Mazais Prātnieks” audzēkņu grieztie, krāsotie, līmētie eņģeļi.

Atklājot izstādi, Rīgas Skolu muzeja vadītājs izteica pateicību visiem atbalstītājiem un dalībniekiem, kuri palīdzēja baltajam sapnim tapt, un cerību, ka izstāde patiks arī daudzajiem Rīgas Skolēnu pils un Muzeja apmeklētājiem.

 

„Es palūgšu baltajam eņģelim,
Kurš man tik pazīstams šķiet –
Lai pēc tumsas atnāk gaisma,
Un projām vairs neaiziet!”

 

Informāciju sagatavoja:

Rīgas Skolu muzeja vadītājs

Jāzeps Imants Vikšers

skolumuzejs@inbox.lv

http://skolumuzejs.lv/