8.atklātais Starptautiskā Ziemassvētku Elektronisko dekoru konkurss

Konkurss sekmīgi notika no 2011.g.15 decembra līdz 2012.g.13.janvārim. To organizēja Rīgas Skolēnu pils sadarbībā ar Rīgas Izglītības kultūras un sporta departamentu un Rīgas interešu izglītības metodisko centru. Konkursu  atbalstīja  Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācija.

Konkursa  piedalījās 83 dalībnieki no Rīgas Skolēnu pils, TJN Annas-2, Ventspils skolēnu jaunrades nama,  Skrīveru A.Upīša vidusskolas, Madlienas vidusskolas, BJC ,,Mīlgrāvis”, Jūrmalas BIJC, BJC „Daugmale”, kā arī viesi no Viļņas Bērnu  jaunrades un informātikas centra, Šauļu Jauno tehniķu centra,  Minskas Bērnu un Jauniešu pils un Maskavas bērnu jaunrades nama ‘’Caricino” pārstāvji, kopumā ar 72 darbiem- elektroniskiem Ziemassvētku tematikai veltītiem dekoriem.Darbi bija izvietoti Rīgas Skolēnu pils, K.Barona 99 1. stāva gaitenī, kur tie sekmīgi darbojās līdz 13.janvārim. Pa šo laiku darbus aplūkoja vairāk nekā 3500 skatītāju- Rīgas Skolēnu pils Ziemassvēku pasākumu apmeklētāji. Skatītāju atsaucība bija ļoti liela, piemēram, skatītāju balvas piešķiršanai nepieciešamie  100 vērtējumi tika savākti dažu stundu laikā.

13.janvārī, piedaloties konkursa dalībniekiem un viesiem no Maskavas, Viļņas, Šauļiem, Ventspils un  Skrīveriem, kā arī pārstāvjiem no Latvijas Elektronikas un Elektrotehnikas rūpniecības asociācijas un  Rīgas Tehniskās Universitātes Robotikas kluba, konkurss svinīgi tika slēgts. 21 konkursa dalībnieks saņēma diplomus, 32- Atzinības par veiksmīgu piedalīšanos, pārējie – veicināšanas balvas.

Konkurss ir audzis gan kvalitatīvu, gan kvantitatīvi, darbi šogad bija īpaši interesanti, un to novērtēšana nebija viegla. Bija gan vesela kompozīcija ar 5 priekšmetiem- „Ziemassētku prieks” no Viļņas, gan vulkāna makets no TJN „Annas2”, gan pašgatavots dators, veselas divas 3-D efektu lodes un metru garš pūķis ar laimes kubu ķepā. Tāpēc šogad vērtēšanā tika  ieviesta  nestandarta klase un galvenā balva Grand Prix. To saņēma Viļņas audzēkņu kompozīcija, kurā veiksmīgi apvienojās māksla ar elektroniku. Visus keramikas dekorus bija pagatavojusi Ksenija Vasiļčenko.

Pirmo vietu Ekspertu klasē saņēma rūpīgi nostrādāts un vizuāli iespaidīgs darbs no Šauļiem „Zvaigžņu tāles”, kur 2cm.biezā konstrukcijā rodas bezgalības ilūzija, Meistaru klasē „Zvaigzne-bāka” no Viļņas, tautas klasē „Kosmiskās lāstekas” no Rīgas , un iesācēju klasē „Sniegpārsla” no Rīgas.

Savā stilā, interesanti un sarežģīti bija Maskavas audzēkņu Aleksandra Rudenko un Alekseja Lukojanova „Zvaigznīte” un „Matrica”, Minskas audzēkņa Jurija Kuzņecova „Ziemassvētku fantazija” un Ventspils Jaunrades nama audzēkņa Raimonda Krasņicka „Sniegpārsla”. Šie darbi un arī skrīverieša Niklāva Geižāna „3-D efektu lode” ieguva otrās vietas.

Skatītāju balvu saņēma TJN „Annas2” audzēkņa R.Veipa „Vulkāns”.

Darbu ir daudz, un vislabāk apskatīt konkursa  video internetā portālā YOUTUBE
Pagājušajā gadā vairāki  RSP darbi bija veidoti sadarbībā ar Floristikas un Keramikas pulciņiem, šogad izmēģināta sadarbība ar „Daugmales” stikla mākslas pulciņu. Konkursa noslēgumā tika demonstrēti ari videomateriāli  no 3. un 5. konkursa, kurus skatoties varēja redzēt, kā reizē ar audzēkņiem ir augusi arī viņu meistarība, darbiem, kļūstot tehniski sarežģītākiem un interesantākiem.

Konkursa noslēgumā viesi no RTU Robotikas Kluba demonstrēja savus jaunākos robotus un uzaicināja piedalīties Robotikā 2012, savukārt Maskavas kolēģi uzaicināja uz Radioelektronikas konkursu 2013.gadā.

Rīkojot nākošo konkursu, tiks ņemta vērā šī konkursa pieredze, paredzēts uzaicināt arī dalībniekus no  Igaunijas un Sanktpēterburgas.

REZULTĀTI

Jānis Ozols- Ozoliņš, Rīgas Skolēnu pils radioelektronikas pulciņa skolotājs