2.vieta koledžu konkursā

2012.gada 4. decembrī Rīgas Tehniskajā koledžā norisinājās konkurss „Elektroniķis 2012”. To organizēja Rīgas Tehniskā koledža sadarbībā ar Latvijas Elektrotehnikas un Elektronikas rūpniecības asociāciju un Valsts Izglītības satura centru. Konkursu atbalstīja SIA „FESTO” un SIA „Smilgas Tehnoloģiskais birojs”.

Konkursā piedalījās jaunie elektroniķi no Rīgas Tehniskās koledžas, Ogres Valsts tehnikuma un Ventspils tehnikuma, kā arī BJC „Rīgas Skolēnu pils” radioelektronikas pulciņa audzēkņi Kristiāns Micītis un Maksims Demčenko.Baltos halātos tērpti un ar speciālām rokassprādzēm „sazemēti”- citādi strādāt ar mūsdienu elektroniku vienkārši nevar!- konkursanti sacentās moderni iekārtotā tieši elektronikas apgūšanai paredzētā laboratorijā. Uzdevumu bija daudz-gan teorētiski, gan praktiski, vajadzēja gan lodēt, gan shēmot un mērīt. Bija arī garšīgas pusdienas.

Kamēr audzēkņi mērojās spēkiem, viņus  pavadošie pedagogi apguva zināšanas osciloskopa lietošanā un iespiedplākšņu pagatavošanas tehnoloģijā semināros, ko vadīja ārvalstu speciālisti.

Konkurss bija organizēts ļoti labi, noritēja raiti, un plkst.16.00 svinīgā gaisotnē, piedaloties organizatoriem un atbalstītājiem, uzvarētāji varēja doties pēc balvām- un pirmo vietu ieguvējiem to bija vismaz 3 katram!

RSP audzēknis Kristiāns Micītis ieguva augsto 2.vietu, no uzvarētāja atpaliekot par 1,5 punktiem, Maksims Demčenko ierindojās 8.vietā.

Atšķirībā no skolēnu konkursiem, šis jau ir konkurss profesionāļiem, jo koledžas  sagatavo reālus darbiniekus reālam darbam. Pagājušajā gadā konkursu tā arī dēvēja – ’’Jaunais Profesionālis’’. Interesanti, ka arī tajā piedalījās divi bijušie mūsu radioelektronikas pulciņa audzēkņi-elektriķis Maksims I. un metinātājs Rūdolfs B.- tātad darbošanās  tehniskajā jaunradē nav bijusi velta. Sava veida profesionāļi ir arī šī konkursa dalībnieki Kristiāns un Maksims – viņi piedalījušies gan Robotikās, gan Tehniskās jaunrades dienās, gan Saules kausos un Starptautiskajā elektroniķu konkursā Lietuvā. Apsveicam!

Par konkursu tika uzņemta arī videofilma, ko ciklā „Reģionālā attīstība” rādīja LTV 7.

 

Jānis Ozols-Ozoliņš,

BJC „Rīgas Skolēnu pils”

Radioelektronikas pulciņa skolotājs

www.rsp.lv