10.atklātais starptautiskais Elektronisko Ziemassvētku dekoru konkurss

Konkurss sekmīgi notika no 2013.gada 15.decembra līdz 2014.gada 10.janvārim. Izstāde bija apskatāma līdz 20.janvārim. To organizēja Bērnu un jauniešu centrs „Rīgas Skolēnu pils” sadarbībā ar Rīgas Izglītības, kultūras un sporta departamentu un Rīgas Interešu izglītības metodisko centru. Jau vairākus gadus šo konkursu  atbalsta  Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācija.

Konkursa  piedalījās 81 dalībnieks no Rīgas Skolēnu pils, Ventspils  Jaunrades nama, Zālītes speciālās internātpamatskolas, Rīgas Valsts 2.ģimnāzijas, Rīgas J.Poruka vidusskolas, kā arī viesi no Viļņas Bērnu  jaunrades un informātikas centra (Lietuva), Šauļu Jauno tehniķu centra (Lietuva), Minskas Bērnu un Jauniešu pils (Baltkrievija) un Maskavas Bērnu jaunrades nama „Caricino” (Krievija) pārstāvji, kopumā ar 55 darbiem- elektroniskiem Ziemassvētku tematikai veltītiem dekoriem. Pirmo reizi konkursā piedalījās arī Rovnas Bērnu un jauniešu Jaunrades nama pārstāvji no Ukrainas.

 

Darbi bija izvietoti Rīgas Skolēnu pils 1. stāva gaitenī. Pa šo laiku darbus aplūkoja vairāk nekā 4600 skatītāju – Rīgas Skolēnu pils Ziemassvētku pasākumu – koncertu, vairāk kā 30 Ziemassvētku eglīšu, izrāžu apmeklētāji. Skatītāju atsaucība bija ļoti liela, piemēram, skatītāju balvas piešķiršanai nepieciešamie 100 vērtējumi tika savākti jau pirmajā dienā dažu stundu laikā.

 

10.janvārī, piedaloties konkursa dalībniekiem un viesiem no Maskavas, Minskas, Viļņas, Šauļiem, Ventspils un, kā arī pārstāvjiem no Latvijas Elektronikas un Elektrotehnikas rūpniecības asociācijas un RTU Robotikas kluba, konkurss svinīgi tika slēgts.

 

Sekojot tehnoloģijām, konkurss ir audzis kvalitatīvi, darbi šogad bija īpaši interesanti, un to novērtēšana nebija viegla. Bija vērojami pavisam novatoriski risinājumi – enerģijas pārvade bezvadu ceļā  Minskas audzēkņu darbā,  Ziemassvētku kaklasaite ar motoru no Šauļiem, tehniski sarežģīti un vizuāli iespaidīgi darbi ar mikrokontrolieru vadību no Maskavas.

 

Daži darbi bija retro stilā, piemēram, darbs „Senu Ziemassvētku noskaņās” no Rīgas Valsts 2.ģimnāzijas un darbs „Ziemassvētku radio ar laika mašīnas funkciju” no Rīgas Skolēnu pils. Kā vienmēr interesants un oriģināls darbs bija tapis Zālītes speciālajā internātpamatskolā. Veselu kompozīciju ar 18 darbiem bija izveidojuši J.Poruka vidusskolas 4.klases audzēkņi, viņu darbs ieguva 1.vietu Nestandarta klasē un LEtERAs balvu.

 

Rūpīgi nostrādāts un tehniski nevainojams bija Ventspils Jaunrades nama audzēknes Laimas Kamzolas „Laimas koks”, kas ne tikai ieguva 1.vietu, bet saņēma arī Skatītāju balvu. Konkursa noslēgumā īpašas balvas no Latvijas Elektrotehnikas un Elektronikas rūpniecības asociācijas saņēma visas meitenes – elektroniķes un arī skolotājas – elektroniķes. Konkurss visiem palika labā atmiņā, un – uz redzēšanos 2014.gada nogalē 11.Rīgas ziemassvētku elektronisko dekoru konkursā!

 

Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils”

Radioelektronikas pulciņa interešu izglītības skolotājs

Jānis Ozols – Ozoliņš

www.rsp.lv

radiojanis@inbox.lv