Mākslas izstāde „Latvijas dabā mītošie zirnekļi”.

Mākslas izstāde „Latvijas dabā mītošie zirnekļi”.

Jau septīto gadu Bērnu un jauniešu centrs „Rīgas Skolēnu pils” sadarbībā ar Rīgas Nacionālo zooloģisko dārzu organizē Rīgas interešu izglītības iestāžu vizuālās mākslas konkursu – izstādi. Šī gada tēma – „Latvijas dabā mītošie zirnekļi”. Konkursā – izstādē piedalās Bērnu un jauniešu centru „Daugmale”, „IK Auseklis”, „Mīlgrāvis”, „Rīgas Skolēnu pils”, kā arī Tehniskās jaunrades nama „Annas2” un Bērnu un jauniešu vides izglītības centra „Rīgas Dabaszinību skola” audzēkņi. Izstādes darbiņi būs apskatāmi Tropu mājā līdz 18.novembrim.

23.maijā izstādes atklāšanā sanākušos skolotājus, bērnus un viņu vecākus sagaidīja Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza Informācijas daļas vadītājs Māris Lielkalns, kura pavadībā notika interesanta ekskursija. Māris izstāstīja gan par izmirstošajām dzīvnieku sugām un kā tās mums aizsargāt, kāpēc apmeklētāji nedrīkst barot dzīvniekus, par kādu mākslinieku kļuvis ronis, gan parādīja zooloģiskā dārza jaunumus – nesen dzimušo zebrēnu, kā pie mums no Igaunijas atceļojuši daudzi mazi ronīši. Māris atbildēja arī uz daudziem jautājumiem – vai var jāt ar žirafi, kas atrodas kamielim kupros, vai Ziemassvētku vecītis dāvanu izvadāšanai izmanto zooloģiskā dārza ziemeļbriežus, vai kādreiz pie mums redzēsim arī ziloni, vai zebras ir melnas ar baltām svītrām vai tomēr baltas ar melnām strīpām u.c.

Pasākuma atklāšanā runu teica Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza valdes priekšsēdētājs Ingmārs Līdaka, kurš novēlēja bērniem palikt tikpat zinātkāriem un radošiem un piedalīties konkursā – izstādē arī nākamgad. Pēc tam visi dalībnieki nogaršoja viņiem sarūpēto lielo kliņģeri un fotografējās pie saviem darbiem.

Paldies Rīgas Nacionālajam zooloģiskajam dārzam, skolotājiem, kuri sagatavoja audzēkņus šim brīnišķīgajam konkursam – izstādei un vislielākais paldies galvenajai organizatorei „Rīgas Skolēnu pils” interešu izglītības skolotājai Mārai Mickevičai.

Foto: Vita Oša.

Informāciju sagatavoja:

Iveta Freimane, ifreimane4@edu.riga.lv

Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils”

Direktora vietniece

www.rsp.lv

www.facebook.com (Bjc Rīgas Skolēnu Pils)

www.youtube.com (kanāls – Rīgas Skolēnu pils)