„Uguntiņa” uzstājas Gruzijā

No Lieldienām līdz maija brīvdienām, 25.aprīlis – 3.maijs, TDA „Uguntiņa” 8 jaunākās grupas dejotāji devās uz Kaukāza reģiona valsti Gruziju. Ielidojām pusnaktī Gruzijas galvaspilsētā Tbilisi, kuras lidostā mūs visus sagaidīja tūrisma firmas pārstāvis un autobuss ar šoferi, kurš mūs aizvizināja uz 360 km attālo Adžārijas autonomo republiku un tās galvaspilsētu Batumi.

Batumi 3 dienu garumā notika „EXPO 2011”, kurā piedalījās visas apkārtējā reģiona valstis: Armēnija, Azerbaidžāna, Irāna, Pakistāna, Turcija, Izraēla, Bulgārija u.c. Šajā izstādē pirmo reizi tika pārstāvēta arī Latvija. Mūsu valsti prezentēja „Baltic Balcan Group”, kura uzaicināja „Uguntiņas” dejotājus piedalīties izstādes kultūras pasākumos.Batumi pilsētā izstāde „EXPO 2011” ir gada lielākais pasākums, to atklāja Adžārijas prezidents, kurš tik ļoti sajūsminājās par mūsu mazajiem dejotājiem, ka noskatījās koncertu divas reizes un nofotografējās kopā ar gruzīniem tik eksotiskajiem latviešu bērniem 🙂 Jāpiebilst, ka mūsu mazie dejotāji skaistajos latviešu tautastērpos bija visfotografētākie visā izstādē, jo teju katrs nāca klāt, izteica komplimentus un vēlējās nofotografēties. Un, protams, austrumu sirsnība! Kā bez tās! Izstādes dalībnieki lutināja mūsu bērnus ar visdažādākajām dāvaniņām un suvenīriem. Interese par „eksotiskajiem” latviešiem bija tik liela, ka dažādas TV mūs nepārtraukti filmēja un intervēja.

Visu ceļojuma laiku mūsu patroni bija Adžārijas Tūrisma departamenta vadītāja un Adžārijas Izglītības, kultūras un sporta ministrs. „Uguntiņas” bērniem katru dienu bija ekskursijas: apskatīts tika gan zoodārzs, akvārijs, botāniskais dārzs, gan ūdenskritumi, cietoksnis, pilsētas un ciemi. Mūsu vislielākās simpātijas piederēja gidei Kristinai, kura ar mums bija kopā visu laiku.

„Uguntiņa” sniedza koncertu veco ļaužu namā, bērnu namā, dejoja pati un skatījās, kā dejo adžāru bērni. Tikāmies gan ar mēriju, gan dažādu ministriju pārstāvjiem un runājām par kultūras apmaiņas braucieniem. Ceram, ka nākamajā gadā Skolēnu pils uzņems viesus no Adžārijas – Kobuleti dejotājus.

Pēdējā dienā, atpakaļceļā no Batumi uz Tbilisi apskatījām gan klosterus, baznīcas, gan redzējām kā tiek cepta tradicionālā gruzīnu maize, izstaigājām visas galvaspilsētas Tbilisi slavenākās un ievērojamākās vietas.

Īpaši gribās uzsvērt, ka visā laikā, ko pavadījām Gruzijā un Adžārijā nesastapām nevienu nelaipnu, agresīvu vai rupju cilvēku. Gruzīnu sirsnība, vienkāršība, atvērtums un fantastiskā viesmīlība, garšīgie no dabīgiem produktiem gatavotie nacionālie ēdieni, ugunīgās dejas ir apbrīnojami! Tā ir zeme, kurā gribās atgriezties vēl un vēl.

Iveta Freimane, direktora vietniece, www.rsp.lv