„Robotika 2010”

1.maijā Rīgā, Rīgas Tehniskās Universitātes galvenajā ēkā Kaļķu ielā 1 notika gada centrālais pasākums robotu būves un tehniskās jaunrades entuziastiem – „Robotika 2010”. Šis pasākums notiek jau ceturto gadu un tam ir Baltijas mēroga nozīme, tā ietvaros tiek izcīnīts arī Baltijas kauss Sumo robotu klasē. Vairāki no pasākuma dalībniekiem ir jau pasaules mēroga autoritātes robotu sacensībās.Šogad pasākumā bija iespēja startēt arī skolniekiem – bez jau tradicionālajām 3kg Sumo, minisumo, Roomba un līnijsekotāju klases bija arī Līnijsekotāju robotu klasē iesācējiem.No RSP Radioelektronikas pulciņa piedalījās 6 dalībnieki ar 4 robotiem, pavisam šajā klasē startēja 19 roboti. Vislabāk veicās RSP audzēknim Maksimam Demčenko, viņš šajā klasē izcīnīja 1.vietu ar savu uzlaboto robotu MX-2. Roberts Bāliņš sekmīgi veica distanci ar uzlaboto RB-2, pārējiem dalībniekiem Ņikitam Martovam , Varim Priedītim un Artūram Nikitenko bija jaunbūvēti roboti, un viņi guva pirmo sacensību pieredzi.

Pasākumā šogad bija arī pavisam neredzētas robotu disciplīnas Freestyle un Micromause. Publikas nedalītu sajūsmu izraisīja Lietuvas robotikas autoritātes V.Rodņeva robots-dubultnieks, arī Igaunijas Robotikas kluba Izklaides robots un Robots transformeris. Daudz interesantu risinājumu bija Roomba robotu klasē – dažādas palīgierīces, pretinieka robota saturēšanai un pat katapulta.

Bija iespēja satikt daudzus paziņas no iepriekšējām Robotikām, apmainīties pieredzē, vērot radošās darbnīcas katapultu un kuģu modeļu būvē.No Tallinas Tehniskās universitātes saņēmām uzaicinājumu apmeklēt robotikas pasākumu ROBOTEX 2010 gada nogalē.

Jānis Ozols-Ozoliņš, radioelektronikas pulciņa skolotājs
www.rsp.lv

R0botika 2010 003 by Rīgas Skolēnu Pils.

R0botika 2010 005 by Rīgas Skolēnu Pils.

R0botika 2010 008 by Rīgas Skolēnu Pils.

R0botika 2010 006 by Rīgas Skolēnu Pils.

R0botika 2010 001 by Rīgas Skolēnu Pils.

radio by Rīgas Skolēnu Pils.