“Robotika 2009”

2009.gada 1.maijā trešo reizi pēc kārtas notika Rīgas Tehniskās universitātes organizētais pasākums “Robotika 2009”.Tajā 4 disciplīnās sacentās Latvijas, Lietuvas un Igaunijas robotu būvētāji. Līnijsekotāju disciplīnā piedalījās arī trīs Rīgas Skolēnu pils Radioelektronikas pulciņa audzēkņi ar 3 robotiem.Šogad sacensībās netika speciāli izdalīta skolēnu klase, tā ka pulciņa audzēkņi startēja vienā grupā ar Baltijas čempioniem. Visi RSP roboti sekmīgi beidza distanci un 20 dalībnieku konkurencē ierindojās 10., 11. un 12. vietā. Pulciņa audzēknis Artūrs Bokta pat uzlaboja savu rezultātu par 15 sek., otrajā braucienā uzliekot robotam lielākus riteņus.

Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, ir audzis sacensību dalībnieku tehniskais līmenis un meistarība, palielinājies dalībnieku skaits, radusies jauna disciplīna – mini sumo.

Pasākuma laikā nodibinājām kontaktus ar komandu “Latmatic” un Ogres Profesionāli tehniskās vidusskolas Elektronikas pulciņu. Saņēmām uzaicinājumu piedalīties nākošajā Baltijas Sumo robotu čempionātā Klaipēdā š.g. oktobrī un Igaunijas pasākumā “Robotex 2009” š.g. novembrī Tallinā.

Pasākuma ietvaros tradicionāli notika arī Rīgas skolēnu pils Radošā darbnīca pašiem jaunākajiem, ko vadīja bijušais pulciņa audzēknis, tagad Baltijas Starptautiskās akadēmijas students Sergejs Makarovs. Šoreiz pēc gatavām piegrieztnēm vajadzēja pagatavot robota figūru un likt tai kustēties. Darbnīca guva lielu atsaucību, un to apmeklēja ap 100 dalībnieku. Vairāki vēlējās jaunajā mācību gadā apmeklēt Rīgas skolēnu pils pulciņus.

Sacesību starplaikā RSP audzēkņi piedalījās arī “ROBOTINO” radošajā darbnīcā, kur varēja mēģināt programmēt rūpnieciski ražotu firmas ”Festo” robotu.

Jānis Ozols – Ozoliņš, radioelektronikas pulciņa skolotājs


2009.05.01 Robotica-32009.05.01 Robotica-42009.05.01 Robotica-22009.05.01 Robotica-1