MŪSU VASARA: Skolēnu pils audzēkņi kinoizglītības festivālā Krievijā

No 14. līdz 24. jūnijam Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils” Kinokluba, Televīzijas, Multiplikācijas, Eiropas kultūras pulciņi piedalījās starptautiskā kinoizglītības festivālā Krievijā un iepazina Sanktpēterburgas kultūrvēstures mantojumu.

Atsaucoties uz organizācijas „Dve Stolici” (Sankpēterburga, Krievija) direktora Jevģēnija Savčuka ielūgumu piedalīties Viskrievijas VIII kinoizglītības festivālā „Kinoostrov”, Rīgas Skolēnu pils audzēkņi skolotāju Lilitas Aleksejevas un Tatjanas Gvozdevas vadībā piedalījās festivāla nometnes organizētās radošajās darbnīcās: aktiermeistarībā, operatora meistarībā, aktieru kustības, kaskadieru. Tās vadīja kino profesionāļi, kam ir pieredze pedagoģiskajā darbā.

 

Mūsu audzēkņiem bija iespēja piedalīties filmas radīšanas procesā, redzēt, kā tiek komponēts kadrs, kā strādā kinooperatori un aktieri. Bija interesanti piedalīties šīs nometnes tradicionālajās izpausmēs: rīta plānošana, dienas izvērtējums vakarā un „diena otrādi” (kr. „denj naoborot”, proti, nometnes noslēguma dienā pedagogu funkcijas pārņēma skolēni, organizējot radošas darbnīcas, rīta plānošanu un vakarā – darba dienas izvērtējumu).

 

Festivāla noslēgums notika 19. jūnijā vēsturiskā Sanktpēterburgas kinoteātra ēkā. Tās laikā notika filmu skate, žūrijas un skatītāju balsošana par labāko filmu, kā arī apbalvošanas ceremonija.

 

Mūsu audzēkņi izrādīja interesi par nometnē notiekošo un aktīvi piedalījās visos pasākumos, daudz fotografēja un filmēja. Pasākuma noslēgumā katrs audzēknis saņēma festivāla dalībnieka diplomu. Darbs nometnē saliedēja Latvijas komandu un nometnes laikā tika iegūti arī jauni draugi Krievijā. Mums kā pedagogiem tā bija jauna un interesanta pieredze un viela pārdomām turpmākajā pedagoģiskajā darbā.

 

Laikā no 20. līdz 23. jūnijam atbilstoši mūsu programmai iepazinām Sanktpēterburgas un tās apkārtnes kultūrvēstures objektus: Carskoje Selo/ Puškina, Pēterhofa, Ermitāžas muzejs, Vasaras dārzs, baznīca „Spas-Na-Krovi”, Kazaņas un Īzaka katedrāles, neparastais Pēterburgas budistu templis, piemineklis Pēterim I „Vara jātnieks”, Ņevas prospekts un tā izcilākie objekti (Zingera nams/ Grāmatu nams, Jeļisejeva veikals, Aņičkova tilts, Katrīnas II dārzs u.c.). Piedzīvojām pārsteidzošās Pēterburgas Baltās naktis un efektīgo tiltu pacelšanu. Pilsētas un tās apkārtnes iepazīšanas laikā organizējām lekcijas, testus un izzinošas spēles labākai kultūrvēstures objektu izpratnei.

 

Visa pasākuma laikā audzēkņi veica foto un video uzdevumus. Iegūtais materiāls tiks izmantots nākamā mācību gada programmas izpildes laikā, labākos darbus apkopojot tiešsaistes galerijās.

 

Pasākums bija vērtīgs gan audzēkņiem, gan skolotājiem. Tika iegūta jauna pieredze filmu veidošanas tehnoloģijā un mākslā, kā arī gūts labās prakses piemērs pedagoģiskajā darbā. Nodibināti kontakti ar Krievijas kino profesionāļiem un pedagogiem, kas varētu būt labs sākums nākotnes sadarbībai.

 

Informāciju sagatavoja: Tatjana Gvozdeva, Lilita Aleksejeva, skolenupils@gmail.com

Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils”

Interešu izglītības skolotājas