Mūsu badmintonistes atgriežas no tālās Latīņamerikas

Pagājušajā nedēļā Latvijas badmintonistes – Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils” skolotāja Kristīne Šefere un badmintona pulciņa audzēkne Ieva Pope piedalījās starptautiskā turnīrā „Peru International Series 2015” (19.-22.02.2015.). Turnīrs norisinājās Peru galvaspilsētā Limā un tajā piedalījās spēlētāji no 12 valstīm.

Latvietēm šajā turnīrā bija vidēji panākumi. Kristīne Šefere iekļuva labāko sešpadsmitniekā 1.kārtā uzvarot spēlētāju Chiaru Carranzu no Peru, ar rezultātu 21-12 21-10, bet 2.kārtā 3 setu sīvā cīņā (21-17 11-21 18-21) zaudējot brazīlietei Fabianai Silvai, kura pasaules reitingā ieņem augsto 56. vietu.

Ieva Pope vienspēļu kategorijā iekļuva ceturtdaļfinālā 1.kārtā uzvarot Niriu Baezu no Čīles (21-8 21-5), 2.kārtā uzvarot turnīrā ar trešo numuru izlikto spēlētāju Danielu Macias no Peru (22-20 21-18), bet par iekļūšanu pusfinālā zaudējot Niktei Alejandrai Sotomayor no Gvatemalas (20-22 15-21).

Dubultspēļu kategorijā latvietēm šis turnīrs bija neveiksmīgāks. Zaudējums 1.kārtā mājiniecēm Katherine Winder / Luz Maria Zornoza (21-16 11-21 17-21).

Lai gan turnīrs nebija īpaši veiksmīgs, tika gūta jauna pieredze. Kristīne un Ieva vēl nekad nebija spēlējušas Dienvidamerikā. Bija jāpielāgojas vietējiem apstākļiem. Bija pusotra diena, lai atpūstos no kopumā lidmašīnās pavadītām 14 stundām, pielāgotos 7 stundu laika starpībai, pierastu pie karstā klimata, kas zālē uzturēja augstāku gaisa temperatūru nekā pierasts, tādējādi padarot spēlēšanu fiziski grūtāku. Bija jāpielāgojas organizatoriskajiem trūkumiem, vietējo spēlētāju attieksmei pret eiropiešiem – kas šoreiz nedaudz patraucēja sasniegt labākus rezultātus.

Spilgtākie iespaidi par Limu – pilsēta pie okeāna ar karstu klimatu, garšīgiem augļiem, bīstamu satiksmi bez noteikumiem, kura tiek organizēta izmantojot skaņas signālus un izpalīdzīgiem cilvēkiem, kuri nerunā angliski vai runā vāji.